شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
2:55:22 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹ نمایشگاه کتاب تا پایان سال در کشور برگزار می شود
۹ نمایشگاه کتاب تا پایان سال در کشور برگزار می شود
کاشان – ایرنا – سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران از پیش بینی برگزاری ۹ نمایشگاه کتاب تا پایان سال جاری در کشور خبر داد و گفت: نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان از جمله آنها می باشد که در ماه جاری به میزبانی قم برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، قادر آشنا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران کاشان افزود: بی تردید این نمایشگاه ها از موثرترین و ماندگارترین فعالیت های فرهنگی و هنری هستند که تسهیل دسترسی مردم به کتاب، ارائه آسانتر تولیدات از سوی ناشران و فراهم آمدن تسهیلاتی برای کمک به صنعت چاپ و نشر و علاقه مندان کتابخوانی را در این شرایط اقتصادی فراهم می کند.
وی بیان کرد: نظام و انقلاب اسلامی ایران فرهنگی بوده و بر این باوریم که مبنای توسعه و زیست بشر نیز حوزه فرهنگ می باشد و بر این اساس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال ها در زمینه برپایی نمایشگاه اهتمام ورزیده که به تدریج از نظر کمی و کیفی رشد داشته است.
سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران همچنین در آیین گشایش سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف می باشد که به مهمترین فعالیت خود، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام بورزد و بر این اساس، قاعده برگزاری نمایشگاه های کتاب شکسته شد و به شهرستان ها راه پیدا کرد.
وی با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاه ها در این مقوله تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از گسترش نمایشگاه های کتاب استانی به شهرستان ها در نظر دارد تا برگزاری نمایشگاه های تخصصی کتاب را در دستور کار قرار دهد.
آشنا برگزاری نمایشگاه های تخصصی را نیاز واقعی جامعه دانست و بیان کرد: حتی دین اسلام نیز به کتاب، قلم و دانش توجه دارد و که مایه افتخار است و امید می رود در برابر تهاجم همه جانبه ضد کشور و انقلاب که به ویژه در حوزه فرهنگ و اقتصاد شدت گرفته، بتوانیم با برگزاری رویدادهایی از این دست گامی برداریم.
وی اضافه کرد: محور توسعه انسان آگاه است و در صورت برخوردار نبودن از این ظرفیت، چنانکه تاریخ ثابت کرده از قافله عقب خواهیم ماند اما هر جا نیرو داشتیم از جمله مانند امام راحل در دوران انقلاب، کارهای بزرگی کردیم.
سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران همچنین عنوان کرد: پایه گذار این شرایط امام خمینی (ره) بوده و نباید فراموش کنیم که همه ما سر سفره اندیشه های امام راحل هستیم؛ باید در این دنیای وانفسا درون و بیرون جهان اسلام برای ترویج این الگو تلاش کنیم چنانکه پشتیبانی در هشت سال جنگ تحمیلی نداشتیم و امروز هم جز اندیشه های والای امام، مردم، پیشینه و فرهنگ خود اتکایی نداریم.
سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان با افزون بر ۶۳ هزار عنوان کتاب در ۱۷۶ غرفه از تاریخ پنجم تا یازدهم دیماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برای بازدید علاقه مندان دایر است.
۸۱۲۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  طرح های گردشگری شرق اصفهان برای 1250 نفر شغل ایجاد می کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد