یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
3:06:45 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۱ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان زنان هستند
۷۱ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان زنان هستند
گروه اجتماعی – معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان گفت: ۷۱ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان معادل ۱۲۶ هزار و ۱۳۴ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد اصفهان، جلال یزدانی با بیان اینکه ۱۰۱ هزار و ۴۴۳ خانوار تا انتهای پائیز امسال از حمایت این نهاد به ویژه مستمری ماهیانه برخوردار هستند، اظهار کرد: جمعیت این خانوارها ۱۷۷ هزار و ۶۵۴ نفر است که نزدیک به ۳٫۵ درصد از جمعیت استان را شامل میشوند.
وی چهره فقر در اصفهان را زنانه توصیف کرد و افزود: ۷۱ درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان معادل ۱۲۶ هزار و ۱۳۴ نفر را زنان تشکیل میدهند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه ۶۲ هزار و ۹۴۰ نفر از این مددجویان زن، سرپرست خانوارهای خود هستند، گفت: فوت، محکومیت همسر و جدایی سه عامل مهم در ورود زنان به جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان است.
وی خانوارهای با سرپرست مرد را نزدیک به ۳۸ هزار و ۵۷۶ خانوار اعلام کرد و ادامه داد: بیماری و ازکارافتادگی بالای ۷۰ درصدی، عمدهترین دلایل تحت حمایت واقعشدن این خانوارهای نیازمند است.
یزدانی با اشاره به اینکه نقش سنتی زنان در خانوادههای ایرانی، خانهداری و پرورش و تربیت فرزندان است، اظهار داشت: این شرایط در وضعیتهایی که مرد از زندگی خانوادهها حذف میشود سبب ایجاد مشکلات عدیدهای درزمینهٔ تأمین نیازهای این خانوارها میشود و کمیته امداد اصفهان اولویت اول خود را به حمایت مؤثر از این خانوادهها و فرزندانشان اختصاص داده است.
وی کمک به ایتام را یکی از پسندیدهترین کارهای خیر عنوان و تصریح کرد: علاوه بر ابعاد معنوی و سفارش پیشوایان دینی برای کمک به ایتام و زنان سرپرست خانوار، یک وظیفه مهم درزمینهٔ «حفظ محوریت خانواده سنتی در جامعه ایرانی- اسلامی» بر عهده همه شهروندان قرار دارد که از مسیر تأمین زندگی مناسب برای زنان سرپرست خانوار میگذرد.
انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.iqna.ir

خبر جدید  مسئولان برای ایجاد نشاط اجتماعی مردم، کوتاه نیایند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد