شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
11:14:21 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۰ درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دارند
۷۰ درصد مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دارند
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از سال ۱۳۹۳ تاکنون برای ۷۰ درصد مردم شهرستان شهرضا کارت هوشمند ملی صادر شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از سال ۱۳۹۳ تاکنون برای ۷۰ درصد مردم شهرستان شهرضا کارت هوشمند ملی صادر شده است.

علی صدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در شهرضا، اظهار کرد: تعداد واجدان شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در شهرستان شهرضا ۱۲۸ هزار نفر است که متأسفانه هنوز ۳۰ درصد از افراد اقدام به ثبت‌نام نکرده‌اند. از سال ۱۳۹۳ تاکنون برای ۷۰ درصد مردم شهرستان شهرضا کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی افراد واجد شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی را افراد بالای ۱۵ سال عنوان کرد و افزود: در شهرستان شهرضا تاکنون ۹۶ هزار کارت هوشمند ملی صادر شده است.

صدری با بیان اینکه ۳۰ درصد مردم شهرضا باید تا آخر سال کارت هوشمند ملی داشته باشند، گفت: از سال آینده اطلاعات کارت شناسایی قدیمی از سیستم حذف می‌شود و ادارات و نهادهای دولتی و بانک‌ها دیگر کارت شناسایی قدیم را قبول نمی‌کنند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: امسال مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در یکصدمین سال تأسیس ثبت احوال به سر می‌بریم. از  سوم دی‌ماه ۱۲۹۷ سازمان ثبت احوال و آمار ایران با صدور شناسنامه برای فردی به نام فاطمه ایرانی شروع به کار کرد.

صدری گفت: در اسفندماه ۱۳۰۴ سازمان ثبت احوال شهرستان شهرضا تأسیس و با آغاز به کار این سازمان تمام افراد در آن دوران دارای شناسنامه معروف به سه جلد شدند.

وی با بیان اینکه امور ثبت احوال در ابتدا توسط کارمندان شهرداری انجام می‌شد، گفت: در ابتدا اداره ثبت‌احوال به اداره آمار و ثبت احوال نام‌گذاری شده بود، اما در سال ۱۳۳۷ اداره آمار از ثبت احوال جدا شد.

خبر جدید  حلقه مفقوده مربیان٬ به روز شدن علم تمرین است

صدری با بیان اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی تحول عظیمی در این سازمان به وجود آمد، گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت انجام شده انجام پروژه تخصیص کد ملی برای هر شخص بود.

ریس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت:  از سال ۱۳۶۸ به بعد برای همه ایرانیان کد ملی اختصاص داده شد که سه رقم اول کد شهرستان یا محل صدور شناسنامه و شش رقم کد شناسایی یکتا و یک رقم توازن در آخر است.

وی با بیان اینکه کارت هوشمند ملی یک تراشه دارد که اطلاعات در آن ذخیره شده است، گفت:  تمام کارت‌های شناسایی موجود از بانکی و غیره در این کارت تجمیع خواهد شد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت:  کارت ملی قدیم تا آخر امسال بیشتر اعتبار ندارد و قابل تمدید هم نیست. در سال ۱۳۸۰ با توجه به نیاز مردم پروژه کارت شناسایی ملی آغاز شد که کارت منحصر به فرد بود و از سال ۱۳۹۰ بسته به پیشرفت تکنولوژی با کارت ملی هوشمند جایگزین شد.

صدری گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۷۱۹ فقره ولادت در شهرضا ثبت شده که ۸۷۷ نفر پسر و ۸۴۲ نفر دختر بوده است. ثبت وقایع چهارگانه حیاتی ازدواج، طلاق، ولادت و فوت از وظایف این سازمان است.

وی با بیان اینکه امسال ۶۲۱ وفات در شهرستان شهرضا ثبت شده است از ثبت ۶۹۶ ازدواج در سال ۹۷ در شهرستان خبر داد و افزود: متأسفانه به دلیل نبود دفتر طلاق در شهرستان شهرضا آمار دقیقی از آمار طلاق در این شهرستان در دسترس نیست.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا گفت: از سال ۱۳۹۳ در شهرستان دفتر پیش‌خوان هویت ملی تأسیس شد که پیش‌خوان شهید همت در چهار راه صاحب‌الزمان (عج) است و تمام  ارائه خدمات تعویض شناسنامه، المثنی و کارت ملی در این محل انجام می‌شود.

خبر جدید  باند حرفه‌ای سارقان منزل و خودرو در شهرضا دستگیر شدند

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد