دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰
2:42:29 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۱ خانوار کاشانی دارای ۲ توانخواه فاقد مسکن هستند
۵۱ خانوار کاشانی دارای ۲ توانخواه فاقد مسکن هستند
کاشان – ایرنا – رییس اداره بهزیستی کاشان گفت: ۴۹ خانواده دارای ۲ عضو توانخواه و نیز ۲ خانواده با سه توانخواه در این شهرستان مکانی مناسب برای سکونت ندارند.

ام البنین متقی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد: سال ۹۵ نخستین آمار خانواده های دارای ۲ توانخواه در شهرستان کاشان اعلام شد که برابر ۴۱ خانواده بود.
وی افزود: تفاهم نامه ای از سال ۹۳ با هدف ساخت مسکن برای توانخواهان بین انجمن خیرین مسکن ساز، بهزیستی، مسکن و شهرسازی، بنیادهای مستضعفان و مسکن امضا و قرار شد که برای خانواده های دارای ۲ توانخواه ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شود.
رییس اداره بهزیستی شهرستان کاشان بیان کرد: ۱۵۰ میلیون ریال از این مبلغ را بنیاد مستضعفان، ۱۰۰ میلیون ریال سازمان بهزیستی و ۵۰ میلیون ریال دیگر را انجمن خیرین مسکن ساز بر عهده گرفتند.
وی اضافه کرد: هم اکنون یک قرارداد ۴۱ واحدی ساخت مسکن از سوی انجمن خیرین مسکن ساز با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی در این شهرستان در دست اجرا است که برای بهره برداری تا دهه فجر، همزمان با برگزاری جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش می شود.
متقی نژاد، قیمت این واحدهای مسکونی با میانگین ۷۰ تا ۷۵ مترمربع زیربنا را ۷۵۰ میلیون ریال با سهم آورده هر مددجو (۱۰۰ میلیون ریال) عنوان کرد و گفت: این واحدها به ۴۰ خانواده دارای ۲ توانخواه و یک خانواده با سه توانخواه واگذار خواهد شد.
وی تصریح کرد: به رغم تلاش های صورت گرفته، تعداد خانواده های دارای ۲ توانخواه و بیشتر در سال جاری به ۹۲ خانواده افزایش یافته اما تا کنون سهمیه ای برای ساخت مسکن این ۵۱ خانواده باقی مانده، در نظر گرفته نشده است.
رییس اداره بهزیستی کاشان افزود: انجمن خیرین مسکن ساز برای ساخت خانه توانخواهان اعلام آمادگی کردند که بر این اساس پیگیری از سوی اداره کل و نماینده مردم شهرستان در مجلس ادامه دارد تا سهمیه جدیدی دریافت کنیم.
وی در ادامه نیز عنوان کرد: خانوارهای روستایی دارای ۲ توانخواه هم از کمک بلاعوض ۱۸۰ میلیون ریالی بهره مند می شوند که پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال را بنیاد مستضفعان، ۶۰ میلیون ریال سازمان بهزیستی و ۲۰ میلیون ریال را بنیاد مسکن بر عهده دارد.
متقی نژاد، یکی از مشکل های اساسی ساخت واحدهای مسکونی برای توانخواهان را نداشتن ضامن دانست و تاکید کرد: بازپرداخت تسهیلات ۱۶ درصد در هشت سال با سود مشارکت ۲۲ درصد برای این مددجو بسیار دشوار می نماید.
وی اضافه کرد: این سازمان قول داده که تفاوت تسهیلات چهار تا ۱۶ درصد بازگردانده شود که پیگیری و تحقق این مهم کمک بسیار بزرگی برای مددجویان توانخواه خواهد بود.
رییس اداره بهزیستی کاشان در مورد وضعیت مسکن خانواده های دارای یک توانخواه و بانوان بدسرپرست نیز گفت: ۳۵۰ متقاضی در شهرستان وجود دارد که بخش زیادی از آنها به انجمن خیرین مسکن ساز معرفی شدند اما با توجه نبود زمین مناسب، برای ساخت در نوبت هستند.
وی افزود: ۲۰ پرونده از خانواده هایی که خود اقدام به ساخت مسکن کردند نیز وجود دارد که آنها از کمک هایی مانند پروانه ساخت یا انشعاب آب، برق، گاز و کمک های بلاعوض ۱۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریالی بهره مند شدند.
متقی نژاد یادآور شد: این ۲۰ واحد هم اکنون از پیشرفت فیزیکی افزون بر ۵۰ درصدی برخوردار هستند.
وی با اشاره به جا نمایی زمین ۱۹۲ واحدی در بالاتر از واحدهای مسکن مهر کاشان برای خانواده های دارای توانخواه، از مسئولان ذیربط خواست تا زمین مناسبی را برای ساخت مسکن مددجویان اختصاص دهند.
رییس اداره بهزیستی کاشان تصریح کرد: نزدیک به ۶۰ میلیارد ریال برای دریافت پروانه این واحدها پرداخت شده اما به دلیل مناسب نبودن زمین و مقرون به صرفه نبودن ساخت و ساز، انجمن خیرین مسکن ساز حاضر به همکاری نیست.
به گفته وی، افزون بر ۱۱ هزار نفر در شهرستان کاشان از خدمت سازمان بهزیستی بهره مند هستند که نزدیک به پنج هزار نفر آنها را توانخواهان تشکیل می دهند.
۶۱۳۶/۸۱۲۳

خبر جدید  منتظر معجزه هستیم؟


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد