یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
13:03:18 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۵۰ حلقه چاه غیرمجاز در اردستان شناسایی شد
۲۵۰ حلقه چاه غیرمجاز در اردستان شناسایی شد
کاشان – ایرنا – رییس اداره منابع آب اردستان از شناسایی ۲۵۰ حلقه چاه آب غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، فریدون دری روز یکشنبه در جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب اردستان گفت: ۱۶۰ حلقه از چاه های شناسایی شده خانگی، ۶۰ حلقه کشاورزی و ۳۰ حلقه صنعتی هستند.
وی افزود: ۴۰۰ حلقه چاه عمیق پروانه دار در شهرستان اردستان فعال است که از این تعداد ۲۴۰ حلقه کشاورزی و ۱۶۰ حلقه مربوط به بخش صنعت و آشامیدنی می باشد.
رییس اداره منابع آب اردستان بیان کرد: سالانه ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب از چاه های کشاورزی و ۱۵ میلیون مترمکعب از سوی دیگر بخش ها از منابع زیر زمینی برداشت می شود.
وی با اشاره به فعالیت ۲ گروه گشت و بازرسی و مسدود سازی ۱۲ حلقه چاه غیرمجاز در سال جاری عنوان کرد: با توجه به این برداشت ها سالانه ۶۳ سانتیمتر سطح آب های زیر زمینی شهرستان کاهش می یابد که خطر جدی برای دشت اردستان است.
دری یادآور شد: ۱۷ هزار حلقه چاه از میان ۵۰ هزار چاه موجود در استان اصفهان فاقد پروانه هستند و از ۸۰۰ هزار چاه موجود کشور نیز ۳۰ درصد فاقد مجوز می باشند.
رییس اداره آب و فاضلاب اردستان نیز با ارائه گزارشی از روند تامین آب آشامیدنی این شهرستان در فصل تابستان گفت: اگر مجوز حفر ۲ حلقه چاه بحران برای اردستان و زواره صادر نشود، به طور قطع در تابستان ۹۸ با کمبود آب رو به رو خواهیم شد.
سید عباس شریعتمدار اضافه کرد: حفر و تجهیز چاه نزدیک به ۶ ماه زمان نیاز دارد و باید هرچه زودتر اداره منابع آب این مجوزها را صادر کند.
به گفته کارشناس اداره هواشناسی اردستان، ۸۴٫۵ در صد این شهرستان درگیر خشکسالی و ۱۵ درصد درگیر خشکسالی شدید بوده و میزان بارندگی سال زراعی جاری ۳۲ میلیمتر است.
داود صداقت افزود: بارش ها تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت مناسبی داشته اما نسبت به بلند مدت کاهش دارد و بر اساس نقشه های هواشناسی زمستان پر بارشی نخواهیم داشت.
معاون فرماندار اردستان نیز در ادامه این جلسه خواستار تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز حفر شده از جمله در حریم قنات شهر مهاباد شد و بر لزوم صدور مجوزهای لازم برای حفر چاه های آب آشامیدنی تا ۲ هفته آینده تاکید کرد.
محمدتقی کیانی یادآور شد: ۹۰ روستا از میان ۱۰۶ روستای زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی با تانکر آبرسانی می شوند و تعدادی از آب انتقالی اصفهان به اردستان استفاده می کنند.
شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان در حاشیه کویر مرکزی ایران واقع است.
۷۴۳۱/۸۱۲۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  استانداردسازی پیست اسکی فریدونشهر نیازمند80 میلیارد ریال است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد