سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸
۱۸:۳۰:۳۱ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۰ درصد جاده‌های مسدود الیگودرز توسط سپاه اصفهان بازگشایی شد
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان گفت: بازگشایی ۹۰ درصد جاده‌های مسدود الیگودرز بازگشایی شده و نیروها با تمام توان به ادامه کار مشغول هستند.
۹۰ درصد جاده‌های مسدود الیگودرز توسط سپاه اصفهان بازگشایی شد

سرهنگ سیدحسین انوری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم دراصفهان، با اشاره به خدمات نیروهای جهادی در الیگودرز، اظهار داشت: با توجه به سیل اخیر در استان لرستان، سپاه صاحبالزمان(عج)از چهاردهم فروردین معین شهرستان الیگودرز شد.

وی افزود: این ماموریت در راستای خدمترسانی به سیلزدگان انجام شد و اکیپی از قرارگاه پیشرفت و آبادانی صاحبالزمان(عج) در الیگودرز مستقر شد و در برآورد اولیه از مجموع ۴۶۰ روستای الیگودرز، ۲۹۰ روستا خسارتهایی ناشی از سیل دیده است.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحبالزمان(عج) با بیان اینکه بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ خانوار در این سیل آسیب دیدند، گفت: ۱۰۱ واحد مسکونی به صورت ۱۰۰درصد تخریب و ۶۰۰ واحد هم بین ۳۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند.

وی تصریح کرد: از دیگر آسیبهای ناشی از سیل میتوان به از بین رفتن ۵۰ دهانه پل، تخریب ۶۰ کیلومتر راه روستایی و مسدود شدن راه ۱۳۷ روستا اشاره کرد.

سرهنگ انوری ادامه داد: مرحله اول کمکهای نیروهای جدید سپاه ارسال و توزیع مواد غذایی، مواد بهداشتی، پتو و تشک به روستاهایی که امکان ورود به آنها وجود داشت و همینطور با استفاده از بالگرد هوانیروز و هلال احمر ارسال مواد مورد نیاز روستاهای صعبالعبور انجام شد.

وی با اشاره به کمکهای بسیار خوب مردم استان اصفهان، اظهار داشت: ۲هزار پک کامل مواد غذایی، ۴ هزار تخته پتو، ۱۵۰۰ تشک در مرحله اول بین روستائیان سیلزده توزیع شد.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحبالزمان(عج)افزود: در مرحله دوم عملیات امدادرسانی، بازگشایی جادههای مواصلاتی منطقه را به دست گرفتیم و با تجمیع دستگاههای سپاه صاحبالزمان در الیگودرز و استفاده از توان خود شهرستان و توان اداره راه یزد و همدان عملیات را آغاز کردیم.

وی خاطرنشان کرد: عملیات بازگشایی حدود ۹۰ روستای الیگودرز تا دیروز انجام شده و بیش از ۱۵۰ کیلومتر راه مسدود نیز بازگشایی شده است و در حال حاضر نیروها هنوز در منطقه حضور دارند.

سرهنگ انوری با بیان اینکه یک اکیپ پزشکی با بالگرد به مناطق مسدود سیلزده اعزام شدهاند، گفت: این تیم در روستاهای صعبالعبور الیگودرز برای خدمترسانی به مردم مستقر هستند.

وی ادامه داد: تقریبا ۱۰ تا ۱۵ درصد از بازگشایی راههای روستایی الیگودرز باقی مانده که نیروها با تمام توان خود در حال فعالیت هستند و بعد از بازگشایی به بنیاد مسکن داده میشود تا پس از ارزیابی و تامین اعتبار، آمادگی همکاری در ساخت و ساز منازل مسکونی با حضور نیروهای جهادی را داریم.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال