به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، جلسه هم اندیشی توسعه زیرساخت های حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رییس انجمن صنفی کانون شرکت های حمل ونقل کالای استان اصفهان و جمعی از صاحب نظران این عرصه برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با تشریح جایگاه استان اصفهان در زمینه حمل ونقل بار در کشور اظهار کرد: توسعه شهرها و شهرسازی در کلان شهرها باعث نزدیکی مراکز و ایجاد مزاحمت برخی از مشاغل برای مردم شده است.

مهدی خضری با بیان اینکه در سند چشم انداز صنعت حمل ونقل کشور، احداث شهرک های حمل ونقل و اخیرا احداث پارک های لجستیک حمل ونقل مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: جانمایی یک نقطه مناسب برای پایانه بار امیرکبیر، بهبود کارکرد و بهسازی محیط برای بهره برداران و رانندگان از جمله موضوعاتی است که در طرح جابه جایی این پایانه مطرح و مورد بحث بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پارک های لجستیک باید تمام امکانات زیرساختی لازم برای تخلیه و بارگیری و ورود و خروج محموله های ترانزیتی را شامل شده و فضاهای خاصی نیز برای انبار بارهای خرد، بسته بندی، نگهداری و کنترل دیگر محصولات در آن در نظر گرفته شود.

در ادامه این جلسه، بخش خصوصی پیشنهادات خود را در این رابطه ارائه داد و توسط مسئولین حاضر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.