سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:49:28 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶۰ کیلومتر جاده های زیرسازی شده اصفهان نیازمند آسفالت است
۱۶۰ کیلومتر جاده های زیرسازی شده اصفهان نیازمند آسفالت است
اصفهان- ایرنا- سرپرست اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: ۱۶۰ کیلومتر جاده اصلی و راه روستایی در استان زیرسازی و آماده سازی شده که برای بهره برداری نیازمند آسفالت است.

حمیدرضا امیرخانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای آسفالت راه های در حال احداث و جاده های آماده سازی شده استان اصفهان به ۱۰ هزار تن قیر نیاز است.
وی تولید پایین قیر توسط کارخانه ها و تخصیص نیافتن آن از وزارت راه شهرسازی را مانع از آسفالت و بهره برداری از این راه ها اعلام کرد.
وی بیان کرد: نزدیک به ۳۸۴ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی و ۱۲۰ کیلومتر راه روستایی در این استان در حال احداث است که به مجموعه مسیرهای مواصلاتی این استان افزوده می شود.
وی به تدوین برنامه جامع توسعه راه ها اشاره و خاطرنشان کرد: فعالیت راه سازی بر اساس این برنامه جامع انجام می شود که در زمان حاضر شرایط بحرانی در این بخش نداریم.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان تصریح کرد: ارتباط این استان با ۹ استان دیگر کشور و وجود سه مسیر به جنوب و یک مسیر شرق به غرب، موقعیت راه های این استان را به جایگاه ملی رسانده است که برنامه ریزی برای توسعه، نگهداری و تامین ایمنی آن ها مورد توجه است.
امیرخانی اضافه کرد: ۱۰ درصد از راه های اصلی استان اصفهان در برنامه امسال برای کاهش حوادث جاده ای و افزایش امنیت ترافیکی ایمن سازی می شوند.
به گزارش ایرنا، اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.۱۰۹ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده که ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در اولویت است و از این میان نیز ۱۳ نقطه در اولویت مهمتری‌ قرار دارد.
امسال ۵۳ میلیارد ریال اعتبار برای ایمن سازی ۱۳ نقطه حادثه خیز جاده ای در این استان اختصاص یافته است.
بر اساس اعلام مدیرکل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یک هزار و ۵۰۰ نقطه حادثه خیز مصوب در کشور داریم که بر اساس شاخص هایی مانند تعداد تصادف های منجر فوت و آسیب دیدگی شناسایی شدند تا پس از اولویت بندی استاندارد سازی شوند.
۷۱۳۱/۶۰۲۶/

خبر جدید  حماسه 9 دی وحدت اسلامی را در ایران نمایان ساخت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد