سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
11:14:44 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌کمیته امداد اصفهان‌ از ۶۲ هزار روستایی حمایت می‌کند
‌کمیته امداد اصفهان‌ از ۶۲ هزار روستایی حمایت می‌کند
کمیته امداد استان اصفهان از بیش از ۶۲ هزار روستایی حمایت می‌کند که بیشتر این افراد را سالمندان بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، کمیته امداد یکی از نهادهای خدمت رسان و یاری دهنده است که طیف وسیعی از قشرهای نیازمند جامعه را تحت پوشش خود قرار داده است. افراد تحت پوشش کمیته امداد از اقشار مختلف جامعه هستند؛ زنان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش آموزان، کودکان شیرخوار و دبستانی، روستاییان و عشایر و بسیاری دیگر که کمیته امداد تا جایی که در توان دارد از آنها حمایت میکند.

علاوه بر پرداخت مستمری که ماهانه به حساب سرپرست خانوارها واریز میشود خدمات گسترده دیگری به مددجویان ارائه میشود. برخی از این خدمات به آینده شغلی آنها بستگی دارد. گاهی حمایتهای این نهاد منجر به کارآفرینی و ایجاد شغل در مددجویان میشود به طوری که نه تنها مددجو بلکه چند یا چندین نفر دیگر نیز مشغول به کار شده و از چرخه حمایت خارج میشوند.

در حال حاضر و با تلاش کمیته امداد پشت نوبتیهای این نهاد به صفر رسیده است و کسی در صف و انتظار حمایت باقی نمانده است. یکی از اقشاری که کمیته امداد از آنها حمایت میکند روستاییان هستند که بدون هیچ تفاوتی با دیگر اقشار همان خدمات مورد نیاز به آنها ارائه میشود.

روستاییان شاید بیشتر از سایر مردم در برابر مشکلاتی مانند فقر آسیب ببینند. گاهی دور بودن از امکانات، از کارافتادگی سالمندان و یا گذشتن از سن کار، بیکاری جوانان، خشکسالی و بسیاری مسائل دیگر بر آنها اثر گذاشته و نیاز به حمایت بیشتری دارند.

بیش از ۶۲ هزار روستایی زیر پوشش کمیته امداد اصفهان هستند

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان پیرامون حمایت از روستاییان گفت: ۶۲ هزار و ۱۲۸ نفر، معادل بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۶۱۳ هزارنفری روستاییان استان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

خبر جدید  راهکار استاندار اصفهان برای مقابله با سرمایه‌گریزی؛ تعیین فرصت ۱۵ روزه برای پاسخ دستگاه‌ها به استعلامات

محمدرضا متین پور افزود: باقی ماندن جمعیت سالمندان در روستاها و وجود تمایل جمعیت جوان روستایی استان برای مهاجرت به شهرها از دیگر عوامل دخیل در افزایش جامعه تحت حمایت این نهاد در روستاها است.

بیشتر مددجویان روستایی سالمندان ۶۰ سال به بالا هستند

وی ادامه داد: بیشتر مددجویان این نهاد در روستاها را سالمندان ۶۰ سال به بالا تشکیل میدهند که به علت نداشتن بیمه بازنشستگی، از مستمری و خدمات این نهاد بهرهمند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان نسبت مددجویان ساکن در مناطق شهری بهکل جمعیت شهرهای استان را نزدیک به ۲٫۵ درصد اعلام کرد و گفت: درمجموع مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد اصفهان ۳٫۵ درصد از جمعیت استان را تشکیل میدهند.

وی بیان کرد: کشاورزی و دامداری محور اقتصاد اکثر روستاهای استان است و خشکسالی و کمآبی چند سال اخیر به تضعیف اقتصاد این مناطق و کم و فقیر شدن جمعیت آنها منجر شده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در بسیاری از موارد با کمکهای مردمی توانسته است به نیازمندان یاری برساند، از این پس نیز مردم نیکوکار به یاری رساندن خود ادامه داده و این نهاد خدمت رسان را تنها نمیگذارند. هنوز هم بسیاری از کودکان هستند که در آرزوی تحصیل، لباس گرم، خوراک مناسب و حتی بهداشت به سر میبرند؛ هنوز هم خانوادههایی هستند که برای تهیه جهاز دختران و داماد کردن پسرانشان مشکلات بزرگ و جدی دارند. بانوانی هستند که کار کردن در منازل دیگران کمرشان را خم کرده است.

خبر جدید  لغزندگی محورهای مواصلاتی استان اصفهان بر اثر برف و باران؛ رانندگان احتیاط کنند

مردم خیر ایران مانند همیشه دست نیارنیازمندان را میگیرند و در کنار نهادی مانند کمیته امداد به بهبودی اوضاعشان کمک میکنند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد