سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
9:26:49 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸ تن مواد غذایی فاسد در بازرسی های شب عید کشف و ضبط شد
۸ تن مواد غذایی فاسد در بازرسی های شب عید کشف و ضبط شد
حسین صفاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازرسی‌های ایام عید از اول اسفند ماه آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد. وی تصریح کرد: در این بازرسی ها، شاهد پلمب ۱۷ مرکز بودیم و ۳۵ مورد نیز معرفی به دادگاه وتعزیرات صورت گرفته است. دستکاری تاریخ انقضای […]

حسین صفاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازرسی‌های ایام عید از اول اسفند ماه آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در این بازرسی ها، شاهد پلمب ۱۷ مرکز بودیم و ۳۵ مورد نیز معرفی به دادگاه وتعزیرات صورت گرفته است.

دستکاری تاریخ انقضای مواد غذایی در برخی مراکز

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشتی استان اصفهان با اعلام اینکه دلیل فاسد بودن هشت تن مواد غذایی کشف شده معمولا، نزدیک بودن تاریخ انقضا و نیز دستکاری این تاریخ بوده است، افزود: در بین این مواد فاسد، مواد غذایی متفرقه، همچنین آجیل ها و در حدود بیش از دو تن کیک و کلوچه تاریخ گذشته کشف و ضبط شده است.

وی با  اشاره به اینکه طی هر هفته بین دو تا سه بار از یک مرکز بازدید صورت می گیرد، ادامه داد: تعداد کل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان اصفهان ۶۲ هزار مورد، تعداد اماکن عمومی ۶۰ هزار مورد و تعداد مراکز حساس مثل رستوران ها ، اماکن بین راهی، فست فودها، شیرینی فروشی ها، آجیل و خشکبار که باید روی آنها نظارت های دقیق و روزانه صورت گیرد، بین ۲۷ تا ۲۸ هزار مرکز است.

بیشترین شکایات مردمی از بخش شیرینی و رستوران ها است

صفاری اعلام کرد: به مناسبت ایام عید ۴۰ اکیپ سیار و ۳۰ اکیپ ثابت روی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۹۰ سامانه اطلاع رسانی تلفنی رایگان، کشوری است که مردم به منظور شکایات از بهداشتی بودن مواد غذایی می توانند با این سامانه تماس بگیرند، اضافه کرد: در سال های اخیر گذشته بیشترین شکایات مردمی از بخش شیرینی و رستوران ها بوده است.

خبر جدید  نماز عید سعید فطر در ۱۸۸ امامزاده استان اصفهان برگزار می‌شود

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشتی استان اصفهان با اعلام اینکه از مردم تقاضا می شوند که صرفا به دلیل مشکلات بهداشتی با این سامانه تماس بگیرند چراکه در بسیاری از موارد شده که حتی از نظر نرخ و قیمت با فروشنده درگیر شدند و بازرسین بهداشتی را مطالبه کردند، افزود: مرکز بهداشت تنها موظف به رسیدگی به تخلفات بهداشتی است.

وی تصریح کرد: در این ایام نمونه برداری از آب مصرفی مردم صورت گرفته و شرب در اولویت است که در این راستا بیش از هزار مورد کلر سنجی صورت گرفت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد