جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
16:03:04 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۰ سم فروشی غیر مجاز در سطح استان اصفهان پلمب شد
۷۰ سم فروشی غیر مجاز در سطح استان اصفهان پلمب شد
مهدی تقی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۱۵ واحد متخلف سم فروشی را در سمیرم شناسایی کردیم. وی بیان داشت: تا سه سال گذشته سرانه مصرف هر ایرانی بین ۸۰ تا ۳۰۰ گرم سم در سال بود که نسبت به سطح دنیا خوشبختانه بسیار پایین است. رئیس سازمان نظام مهندسی […]

مهدی تقی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۱۵ واحد متخلف سم فروشی را در سمیرم شناسایی کردیم.

وی بیان داشت: تا سه سال گذشته سرانه مصرف هر ایرانی بین ۸۰ تا ۳۰۰ گرم سم در سال بود که نسبت به سطح دنیا خوشبختانه بسیار پایین است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اعلام کرد: در سطح کشور ۲۵ میلیون لیتر انواع سموم کشاورزی توسط بهره برداران تولید می شود.

وی گفت: «جی ای پی» که به معنای عملیات خوب کشاورزی، استاندارد تولید محصولات کشاورزی است، روی ۳۵ محصول اساسی کشور در حوزه زراعی، باغی و گلخانه ای صورت گرفت.

تقی پور از ساماندهی مانیتورینگ خبر داد و گفت: طرح ارتقا سلامت محصولات کشاورزی طی تفاهم نامه با وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی به اجرا گذاشته می شود و کارشناسان کشاورزی تحت نظارت وزارت بهداشت مکلف اند از ورود محصولاتی که عناصر سنگین آن بالاتر از حدمجاز است به سطح بازار خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه منشا ۶۵ درصد ریزگردها در درون کشور است، ادامه داد: در حال حاضر پنج کانون گرد و غبار در سیستان و بلوچستان و کرمان قرار دارد.

منشاء ۱۰ درصد گرد و غبار اصفهان از سوی نطنز و کاشان است

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اعلام کرد: ۱۰ درصد از گرد و غبار موجود در اصفهان طبق تحقیقات به نطنز و کاشان بر می گردد.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل آلودگی در اصفهان این است که سه درصد از اراضی کشاورزی رها، مراتع تخریب و تالاب خشک شده است.

خبر جدید  قورتان، روستایی چند هزار ساله در شرق اصفهان

تقی پور با بیان اینکه ۴۰۰ هکتار گلخانه های سنتی در استان اصفهان وجود دارد، بیان داشت: این گلخانه ها با چوب و حداقل استانداردها ساخته شده و بهره وری پایینی دارد که بدنبال خارج کردن گلخانه ها از شکل سنتی هستیم و لازم است برای دریافت مجوز هر گلخانه یک مسئول فنی، یک ناظر از نظام مهندسی و یک بهره بردار داشته باشد که اگر چه هزینه بردار است اما هزینه آن از میزان اعتباراتی که صرف یک گلخانه سنتی می شود، بسیار کمتر است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر مسئول فنی حقوق بگیر کارفرما باشد در گلخانه‌ها دیگر نمی تواند نقاط ضعف گلخانه ها را اعلام کند، گفت: سالهاست به دنبال این هستیم که مسئول فنی را زیر نظر خود ببریم اما چنین قانونی وجود ندارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد