جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
11:55:19 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶ متخلف شکار در اصفهان دستگیر شدند/افزایش تجهیزات محیط بانان
۶ متخلف شکار در اصفهان دستگیر شدند/افزایش تجهیزات محیط بانان
مرتضی جمشیدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین کشفیات این یگان در طول گشت زنی در مناطق حفاظت شده استان اصفهان در طول هفته گذشته اظهار داشت: در روزهای گذشته سه متخلف شکار و صید در منطقه شکار ممنوع قمصر و برزک کاشان شناسایی و دستگیر شدند. وی افزود: از این […]

مرتضی جمشیدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین کشفیات این یگان در طول گشت زنی در مناطق حفاظت شده استان اصفهان در طول هفته گذشته اظهار داشت: در روزهای گذشته سه متخلف شکار و صید در منطقه شکار ممنوع قمصر و برزک کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: از این متخلفان دو اسلحه شکاری قاچاق، دوربین شکاری و سایر ادوات شکاری کشف و ضبط شد و به مراجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری دو شکارچی پرنده در مبارکه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه در طول روزهای گذشته همچنین دو متخلف شکار پرندگان در شهرستان مبارکه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، ابراز داشت: این افراد به شکار ۲۱ قطعه گنجشک و ۳ قطعه چکاوک اقدام کرده بودند که به همراه یک قبضه اسلحه کالیبر و سایر ادوات شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین یک متخلف شکار وصید در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو قبل از اقدام به شکار دستگیر و از وی یک قبضه اسحله دو لول قاچاق و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

مناطق حفاظت شده اصفهان دارای ارزش های زیستی بی بدیل است

جمشیدیان با اشاره به اینکه تمامی مناطق حفاظت شده اصفهان دارای ارزش های زیستی بی بدیل است، گفت: منطقه حفاظت شده به محدوده ای از منابع طبیعی کشور  شامل جنگل، مرتع، دشت، آب، کوهستان گفته می شود که از نظر حفظ و تکثیر نسل جانوران وحشی، رستنی ها یا شرایط طبیعی دارای اهمیتی ویژه است.

خبر جدید  افزایش ۴۵درصدی ارزش صادرات کالا از گمرک اصفهان

وی اضافه کرد: به طور مثال پارک ملی و پناهگاه حیات وحش دارای انواع وحوش به خصوص آهوی ایرانی و نیز قوچ و میش است که شکار هر یک خسارتی برای محیط زیست است.

خبرهای خوش درباره افزایش تجهیزات محیط بانان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه محیط بانان به منظور حفظ گونه های گیاهی و جانوری این مناطق با کمترین امکانات اقدام به گشت زنی شبانه روزی در مناطق حفاظت شده می کنند، ابراز داشت: البته خبرهای خوشی در ارتباط با افزایش تجهیزات به روز برای محیط بانان شنیده ایم و معاون امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از خرید تجهیزات لازم برای محیط‌بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان و توزیع آن پیش از عید نوروز خبر داده است.

گفتنی است، شکار و حتی اقدام به شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جرم است و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می گیرند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد