پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
8:16:20 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴ متخلف شکار در اردستان دستگیر شدند/شناسایی شکارچیان سابقه‌دار
۴ متخلف شکار در اردستان دستگیر شدند/شناسایی شکارچیان سابقه‌دار
مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه منطقه کهیاز اردستان از مناطق حفاظت شده مهم استان اصفهان از اظهار داشت: از مهمترین‌ گیاهان‌ منطقه‌ می‌توان‌ به‌ بادام‌ کوهی‌، انجیز، گز، تاغ‌، خارشتر، درمنه‌ و قیچ‌ اشاره‌ کرد. وی افزود: آهو، قوچ‌ و میش‌، روباه‌ شنی‌، گرگ‌، شغال‌ و تشی‌ نیز گونه‌های‌ […]

مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه منطقه کهیاز اردستان از مناطق حفاظت شده مهم استان اصفهان از اظهار داشت: از مهمترین‌ گیاهان‌ منطقه‌ می‌توان‌ به‌ بادام‌ کوهی‌، انجیز، گز، تاغ‌، خارشتر، درمنه‌ و قیچ‌ اشاره‌ کرد.

وی افزود: آهو، قوچ‌ و میش‌، روباه‌ شنی‌، گرگ‌، شغال‌ و تشی‌ نیز گونه‌های‌ مهم‌ پستاندار منطقه‌ محسوب‌ و هوبره‌، کبک‌، تیهو، زنبور خور معمولی‌، چکاوک‌ کاکلی‌، کبوتر جنگلی‌ و دم‌ جنبانک‌ خاکستری‌ پرندگانی‌ هستند که‌ در این منطقه یافت‌ می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه مامورن یگان به شکل مداوم و شبانه‌روزی در حال گشت زنی در مناطق حفاظت شده اصفهان هستند، تاکید کرد: در روزهای گذشته چهار متخلف شکار همراه با لاشه سه قوچ وحشی و پوست یک پازن وحشی در منطقه کهیاز اردستان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از دامداری یکی از این متخلفان لاشه سه راس قوچ وحشی و  یک تخته پوست کنده شده پازن وحشی همراه با یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق کشف و ضبط شده است.

متخلفان شکار غیربومی سابقه‌دار دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه همچنین یک گروه از متخلفان شکار و صید سابقه دار در پناهگاه حیات وحش عباس آباد واقع در شهرستان نایین دستگیر شدند، تصریح کرد: این گروه متخلف که غیربومی بودند پس از ماه‌ها رصد و ردیابی نامحسوس با همکاری اداره کل محیط زیست، نیروی انتظامی و همیاری مردم شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: به استناد ماده ۱۲ قانون شکار و صید متهمین به جرم شکار غیر مجاز در زمان و مکان ممنوعه و داخل پناهگاه حیات وحش مستوجب پیگرد قانونی قرار گرفتند و بر اساس ضوابط ملزوم به پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال خسارت بابت ضرر و زیان زیست محیطی شکار غیرمجاز یک راس پازن و یک راس بزغاله وحشی شدند.

خبر جدید  تساوی بدون گل طلایی پوشان برابر پالایش گاز ایلام

گفتنی است تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جرم محسوب می شود و قابل تعقیب و مجازات است.

همچنین هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌ شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد