چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
9:47:14 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳ متخلف شکار در ستبله دستگیر شدند/نذر زیستی برای «کلاه قاضی»
۳ متخلف شکار در ستبله دستگیر شدند/نذر زیستی برای «کلاه قاضی»
مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در هفته گذشته شکارچیان غیرمجاز در نقاط مختلف حفاظت شده یا شکار ممنوع دستگیر شدند، اظهار داشت: سه نفر از متخلفان شکار پیش از اقدام به شکار در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع ستبله دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی […]

مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در هفته گذشته شکارچیان غیرمجاز در نقاط مختلف حفاظت شده یا شکار ممنوع دستگیر شدند، اظهار داشت: سه نفر از متخلفان شکار پیش از اقدام به شکار در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع ستبله دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.

وی با بیان اینکه از  این افراد یک قبضه سلاح ساچمه زنی غیر مجاز به همراه ۱۰ تیر فشنگ کشف و ضبط شد، افزود: همچنین در روزهای گذشته چهار تن از شکارچیان غیر مجاز در شهرستان گلپایگان و یک نفر در منطقه شکار ممنوع کرکس نطنز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که از دستگیرشدگان ادوات شکار شامل سلاح، دوربین، فشنگ و تجهیزات شکار کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان تاکید کرد: طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش جرم و قابل تعقیب و مجازات است.

تفاوت مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده

وی به تفاوت منطقه شکار ممنوع و حفاظت شده اشاره کرد و ابراز داشت: مناطق شکار ممنوع، مناطق مستعدی هستند که در صورت ایجاد شرایط لازم قادرند به صورت یک اکوسیستم (زیست‌بوم) طبیعی فعال مطرح و به عنوان پشتوانه‌ای برای حفاظت از ذخایر طبیعی کشور در ردیف مناطق تحت حفاظت قرار گیرند.

جشمیدیان ادامه داد: این مناطق  به طور موقت به مدت سه یا پنج سال شکار ممنوع اعلام می‌شوند و با گذراندن موفقیت آمیز این دوره، عنوان یکی از مناطق حفاظت شده یا پناهگاه حیات وحش  را احراز می‌کنند.

خبر جدید  هر سه قوه و تمام کمیسیون های مجلس باید درگیر بحث اقتصاد مقاومتی شوند

نذر زیستی یک شهروند برای حیات وحش کلاه قاضی

وی همچنین با اشاره به نذرهای محیط زیستی متنوع در استان اصفهان با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود غذا برای حیات وحش گفت: در روزهای گذشته یک خیر و دوستدار محیط زیست دراین شهرستان هشت تن علوفه را برای تغذیه وحوش پارک وحش کلاه قاضی نذر کرد که اقدامی ستودنی و موثر در کمک به حفظ حیات وحش مناطق حفاظت شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد