چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
15:51:26 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱ هزار فرزند غیریتیم در طرح محسنین بدون حامی هستند
۱۱ هزار فرزند غیریتیم در طرح محسنین بدون حامی هستند
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا شیران پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: آموزش و فرهنگسازی در زمینه انجام کار نیک توسط رسانه‌ها و آموزش و پرورش باید به شکل جدی تری دنبال شود. وی با بیان اینکه اکنون […]

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا شیران پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: آموزش و فرهنگسازی در زمینه انجام کار نیک توسط رسانه‌ها و آموزش و پرورش باید به شکل جدی تری دنبال شود.

وی با بیان اینکه اکنون سن خیران بالا رفته است، تاکید کرد: لازم است این فرهنگسازی در میان جوانان نیز ایجاد شود و می‌توان این نهادینه کردن فرهنگ نیکوکاری را از مدارس آغاز کرد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) به سمت و سوی توانمندسازی افراد تحت تکفل رفته است

مدیر کل کمیته امداد خمینی استان اصفهان با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) به سمت و سوی توانمندسازی افراد تحت تکفل رفته است، بیان داشت: ۲۰ درصد تولیدات دامی، ۱۷ درصد صنایع دستی و بیش از ۶۰ درصد  تولیدات فرش توسط خانواده تحت حمایت کمیته امداد خمینی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر خانواده‌ای قادر به کار و فعالیت که تنها تحت حمایت کمیته امداد قرار داشته  باشد نداریم، ابراز داشت: ما در بازه‌های زمانی مختلف توانمندسازی افراد تحت تکفل را انجام می دهیم و پس از مدتی این افراد از حمایت ما خارج می شوند.

ایجاد ۶ هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده های تحت تکفل کمیته امداد

شیران با بیان اینکه در سال جاری حدود شش هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده ها ایجاد و چهار هزار طرح اشتغال جاری داریم، بیان داشت: بخشی از این افراد درآمد پایینی دارند و هنوز تحت حمایت ما هستند. 

خبر جدید  درخشش بانوان اصفهانی در مسابقات

وی با بیان اینکه در استان اصفهان ۲۵ هزار فرزند نیازمند تکفل داریم، تصریح کرد: اگر ۱۰۰ هزار خانواده یعنی از هر چهار خانواده یک مورد مسئولیت تکفل را برعهده بگیرند نیاز این افراد در زمینه‌های مختلف رفع می شود.

۷ هزار فرزند یتیم در طرح اکرام تحت حمایت کمیته امداد هستند

مدیر کل کمیته امداد خمینی استان اصفهان با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰  خانواده سال گذشته از حمایت ما خارج شدند، اظهار داشت: هفت هزار فرزند یتیم در طرح اکرام ایتام تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که هر کدام از کودکان در این طرح به شکل میانگین ۵ تا ۱۰ حامی دارند.

وی ادامه داد: حدود هشت هزار نفر در طرح محسنین که ویژه فرزندان غیریتیم است با سرانه ماهانه ۵۰ هزار تومان تحت حمایت حامی قرار دارند اما همچنان ۱۱ هزار فرزند هنوز بدون حامی داریم.

حفظ تعادل پرداخت‌ها در طرح اکرام ایتام با جذب جامیان جدید

شیران ابراز داشت: هزینه‌های واریزی توسط افراد تحت تکفل به حساب کمیته امداد واریز می شود تا میزان واریز توسط افراد مختلف بررسی شده و  افراد تحت تکفل به شکل  تقریبا یکسان پرداخت هزینه انجام شود.

وی با توضیح بیشتر راجع به این مطلب گفت: با توجه به قرارداد با بانک ملت واریزی هر فرد مشخص می شود و در صورت عدم واریزی یک حامی متوجه می شویم تا با جذب حامی جدید تعادل پرداخت‌ها حفظ شود.

مدیر کل کمیته امداد خمینی استان اصفهان به جشن نیکوکاری اشاره کرد و اظهار داشت: در زمینه برگزاری این جشن در آستانه عید نوروز همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتیم و خلاقیت های خوبی در این راستا انجام ‌شده است.

خبر جدید  باور کنیم بحران آب جدی است

جشن نیکوکاری امسال در سه بخش انجام می شود

وی با بیان اینکه جشن نیکوکاری در سه بخش انجام می شود، گفت: روز ۱۶ اسفند این طرح در مدارس، ۱۷  اسفند معابر و میدان‌ها و ۱۸ اسفند در نماز جمعه برگزار می‌شود، همچنین روزهای ۱۷ و ۱۸ بازارچه خیریه واقع در میدان قدس و باغ موزه چهل‌ستون از صبح تا عصر دایر است.

جمع آوری ۳۵۰ میلیون کمک نقدی برای زلزله زدگان کرمانشاه

شیران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ۳۵۰ میلیون کمک نقدی برای کرمانشاه جمع آوری کردیم اما تمامی این مبلغ از صندوق هایی جمع آوری شده است که برچسب کمک به کرمانشاه داشته است.

وی اضافه کرد: به هیچ عنوان اجازه نداریم از دیگر کمک های مردمی استفاده کنیم و حتی درآمد کارمندان و غیره نیز همانند دیگر ادارات دولتی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد