جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
17:28:20 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک پژوهشگر تاریخ:اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است
یک پژوهشگر تاریخ:اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است
یک پژوهشگر تاریخ گفت: اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است. اگر قوه قضائیه بخواهد به وظایف خود عمل کند حقوق شهروندی و گسترش عدل و آزادی ها باید از سوی این قوه مطرح شود و بعد به قوه مجریه ارجاع داده شود. به گزارش خبرنگار ایسنا، عباس نصر اصفهانی امروز (چهارشنبه)  در نشستی […]

یک پژوهشگر تاریخ گفت: اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است. اگر قوه قضائیه بخواهد به وظایف خود عمل کند حقوق شهروندی و گسترش عدل و آزادی ها باید از سوی این قوه مطرح شود و بعد به قوه مجریه ارجاع داده شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، عباس نصر اصفهانی امروز (چهارشنبه)  در نشستی تحت عنوان جمهوری اسلامی ایران از خواسته ها تا عملکردها، اظهار کرد: فساد آزادی را محدود می کند و مجرمان محدودکننده آزادی در کشور هستند .

نصر در پاسخ به این سوال که بعد از انقلاب اسلامی چقدر از آرمان های امام در مورد حقوق شهروندی اجرا شد،گفت :این یکی از چند حقوقی است که از بین رفته است و کلیت پیگیری این موضوع با قوه قضائیه است و اگر هم در جایی رعایت نشدن این حق به صورت محلی بوده است باید در شورای عالی استان ها مطرح و از آن طریق به مجلس ارجاع داده می شده است. در واقع احیای حقوق محلی شهروندی بر عهده مجلس و دولت نیست و بر عهده شورای عالی استان‌ها است.

نصر گفت: در مورد آزادی که شاهرگ انقلاب اسلامی بوده و شعار استقلال،آزادی جمهوری اسلامی که شعار اصلی این انقلاب بوده است باید گفت این آزادی آن طور که باید وجود ندارد.

این پژوهشگر تاریخ در خصوص پیگیری حقوق شهروندی از سوی قوه قضاییه ادامه داد: خیلی از موضوعات در کشور با هم مخلوط شده و این مشکل هم به این دلیل به وجود آمده که کسی جلوی این مخلوط شدن مباحث را نمی گیرد. برخی در نماز جمعه حکم قضایی صادر می‌کنند که نمیدانم ما چطور باید این را بپذیریم؟ ما قانون اساسی داریم که تکالیف را روشن کرده است.

خبر جدید  مسابقات پینت بال حوزه امام حسن(ع) دستگرد برگزار شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد