شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹
13:19:49 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یکصد هایپرمارکت غذای سالم طی ۲۵ ماه در اصفهان ایجاد می شود
یکصد هایپرمارکت غذای سالم طی ۲۵ ماه در اصفهان ایجاد می شود
به گزارش خبرنگار مهر، رضا هیبتی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر هایپر مارکت محصولات سالم در سطح شهر اصفهان نداریم. وی بیان داشت: از امروز شش ماه برای شناسایی منابع تامین محصولات سالم وقت گذاشتیم و ۱۸  ماه بعدی را برای راه اندازی یکصد هایپر […]

به گزارش خبرنگار مهر، رضا هیبتی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر هایپر مارکت محصولات سالم در سطح شهر اصفهان نداریم.

وی بیان داشت: از امروز شش ماه برای شناسایی منابع تامین محصولات سالم وقت گذاشتیم و ۱۸  ماه بعدی را برای راه اندازی یکصد هایپر مارکت وقت می گذاریم.

دبیر دومین جشنواره ملی محصولات سالم، طبیعی و فراسالم تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد بیماری ها ناشی از مصرف غذای ناسالم است.

وی با بیان اینکه امروز باید مردم به سمت غذای سالم بروند و این سوال مطرح است که این غذای سالم را از کجا تامین کنند، ادامه داد: شهرک سلامت امروز به عنوان یک منبع و یک مرجع تهیه کننده غذای سالم است.

هیبتی با بیان اینکه دومین جشنواره محصولات سالم، طبیعی و ارگانیک از نهم تا یازدهم اسفندماه در شهرک سلامت اصفهان برگزار می‌شود، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره بومی سازی غذاهای سالم است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از محصولات غذایی آلوده به نیترات و یا نیترید است،‌ افزود: امروزه با آلودگی آب و خاک مواجهیم اما باید از سرمایه انسانی که در دسترس هست به عنوان یک پتانسیل استفاده کنیم.

دبیر دومین جشنواره ملی محصولات سالم، طبیعی و فراسالم ادامه داد: یکی از مباحث مطرح در حوزه سلامت که باید بیشتر به آن توجه شود، حوزه غذا و اقلام خوراکی است که چنانچه از سلامت و بهداشت لازم برخوردار نباشد بر سلامت مصرف کننده تاثیر منفی خواهد گذاشت. در همین راستا از شرکت های مطرح در ایران دعوت به همکاری شده است و حدود ۱۱۰ شرکت برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند.

خبر جدید  یک ریال ارزش افزوده شرکت های تولیدی به لنجان پرداخت نشده است

وی با بیان اینکه ۴۰ برند از میان واجدین شرایط در این جشنواره شرکت داده شده است، افزود: شرکت‌هایی که در این جشنواره حضور دارند مورد سنجش قرار گرفته تا محصولات آن‌ها از سلامت کافی برخوردار باشد.

هیبتی گفت:‌ سنجش‌هایی نیز توسط گروهی آزمایشگاهی از دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه خوراسگان در طول جشنواره انجام خواهد شد. بنابرین تنها برندهایی در این جشنواره حضور یافته‌اند و از آن گواهی می‌گیرند که استانداردهای لازم در زمینه غذا را گذرانده باشند.

وی ادامه داد: اهداف این جشنواره شامل بسیج و به کارگیری همه امکانات در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است. در این رویکرد با وجود اینکه ایران با کمبود منابع آبی دست به گریبان است اما با نیروی انسانی متخصص و همچنین خاک با کیفیت می‌تواند در این صنعت توسعه پیدا کند.

دبیر دومین جشنواره ملی محصولات سالم، طبیعی و فراسالم گفت: همچنین تلاش در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه از دیگر اهداف این جشنواره است که می‌کوشد راهکاری برای دسترسی همه اقشار جامعه به غذای سالم را جست‌وجو کند.

وی بیان داشت: شناسایی پتانسیل‌های کشور در حوزه محصولات سالم و معرفی بازار مطمئن به تولیدکنندگان این حوزه از دیگر اهداف این جشنواره است. به خصوص اینکه برخی از تولیدکنندگان ایرانی محصولات مناسبی دارند.

هیبتی گفت: آخرین هدف این جشنواره ایجاد پلی میان دانشگاه و مراکز علمی با تولید کنندگان است. این هدف به این منظور است که در دنیای رقابتی امروز باید از نظریه پردازان و صاحبان تخصص در کنار تولید استفاده شود.

مجری پروژه شهرک سلامت اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهرک سلامت باعث شده که از بار ترافیکی که در محورهای اصلی شهر شاهد بودیم، کاسته شود، ادامه داد: امروز توانستیم ذائقه مردم را تغییر دهیم به طوری که غذاهای سنتی را به شکل غذاهای مدرن و فست فودی درآوردیم و استقبال بسیاری شده است.

خبر جدید  همایش مشترک وحدت ارتش و سپاه در سالروز ولادت با سعادت حضرت اباالفضل العباس (ع) و روز جانباز

مسعود صرامی با اشاره به اینکه سختی ها و موانع بسیاری سر راه من بود اما امروز توانستیم که سرمایه گذار بسیاری را به اصفهان بکشانم تا راه توسعه را در این استان باز کنیم، اضافه کرد: نیاز به سرمایه گذاران خارجی نداریم بلکه باید سرمایه گذاران اصفهانی که به هر دلیلی از این استان خارج شدند را به این استان برگردانیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد