چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
11:38:00 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گامی مهم برای کم رنگ کردن کنکور۹۸
گامی مهم برای کم رنگ کردن کنکور۹۸
با بارش برف، پیست اسکی فریدونشهر با ایجاد امکانات و خدمات مختلف مکانی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی فراهم شده است.

گامی مهم مجلس برای کم رنگ کردن کنکوربه گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز اصفهان؛ به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو از مصوبه این شورا در خصوص شیوهنامه اجرایی نحوه پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور خبر داد.
سیدجواد ساداتینژاد با اشاره به تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درباره تغییر در شرایط پذیرش در دانشگاهها و کنکور ۹۸ گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آخرین جلسه خود شیوهنامه اجرایی نحوه پذیرش دانشجو صرفا با سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور را تصویب کرد.
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شیوه نامه که از ترم بهمن۹۷ هم قابل اجراست افزود: بر این اساس در ۸۵درصد رشته محلها دانشجو خارج از فرآیند کنکور پذیرش میشود و برای سال آینده در ترم مهر نیز همینگونه خواهد بود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این امر باعث میشود بار روانی کنکور کاهش پیدا کند و تا ۸۵درصد متقاضیان حضور در دانشگاه بدون اینکه در کنکور شرکت کنند، پذیرش شوند.
وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاهها گذاشته شده، ادامه داد: بعد از آنکه این رشتهها از سوی سازمان سنجش تایید شد، دانشگاهها آنها را روی سایت خود بارگزاری می کنند و متقاضیان برای ثبتنام مستقیم به دانشگاه مراجعه میکنند.
ساداتینژاد گفت: به عنوان مثال، اگر دانشگاهی برای رشتهای ۱۵نفر سهمیه دارد، معدل دانشآموزان و متقاضیان را ردیف کرده و به ترتیب بالاترین معدلها را پذیرش میکند.
عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تاکید بر اینکه ۸۵درصد رشتهها بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی پذیرش میشود، افزود: البته کنکور همچنان باقی است ولی این تدبیر باعث میشود بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه دیگر وارد عرصه کنکور نشوند.
وزیر علوم بهعنوان رئیس، وزیر بهداشت، وزیر آموزش و پرورش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشجو در وزارت علوم و بهداشت و ۲ نفر از رؤسای دانشگاههای دولتی به انتخاب وزیر علوم و بهداشت بهعنوان اعضای شورا معرفی شده اند. معاونهای آموزشی وزرای علوم و بهداشت و دو نماینده از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم به عنوان ناظر و به بدون حق رأی به این جمع اضافه شدند.


منبع :: http://isfahan.iribnews.ir

خبر جدید  معوقات بانکی بانک رفاه در استان اصفهان به یک درصد رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد