جمعه, ۵ آذر , ۱۴۰۰
15:15:33 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کوه «کرکس» نطنز ثبت ملی می‌شود
کوه «کرکس» نطنز ثبت ملی می‌شود
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر طاهری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کوه «کرکس» نطنز به عنوان بلندمرتبه ترین کوه فلات مرکزی و منطقه شرق کشور که در مرکز استان اصفهان قرار دارد، به ثبت ملی می رسد. وی با اشاره به اینکه پرونده ثبت ملی کوه «کرکس» تهیه شده است،‌ گفت: پرونده ثبت […]

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر طاهری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کوه «کرکس» نطنز به عنوان بلندمرتبه ترین کوه فلات مرکزی و منطقه شرق کشور که در مرکز استان اصفهان قرار دارد، به ثبت ملی می رسد.

وی با اشاره به اینکه پرونده ثبت ملی کوه «کرکس» تهیه شده است،‌ گفت: پرونده ثبت ملی کوه کرکس تهیه شده است و در نشست شورای ملی ثبت آثار استان اصفهان مطرح شد و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: وجود کوه «کرکس» نطنز باعث ایجاد تنوع اقلیمی ارزشمندی در مرکز استان اصفهان و در حاشیه کویر مرکزی ایران شده است که باید برای حفظ آن اقدامات لازم انجام شود.

وی در خصوص پرونده های میراث طبیعی شهرستان نطنز یادآور شد: پرونده میراث طبیعی «چشمه آب سرخ» در روستای فریزهند نطنز مطرح و با اکثریت آراء به تصویب رسیده است.

طاهری در پایان اضافه کرد: با توجه به وجود درختان کهنسال متعددی در استان اصفهان پرونده ثبت ملی ۵ درخت کهنسال نطنز شامل؛ درخت کهنسال مسجد جامع نطنز و همچنین درختان کهنسال بازار، روستاهای برز و طار از توابع شهرستان نطنز و همچنین درخت کهنسال محله «رَهن» که از ۱۷۰۰ تا ۵۰۰ سال قدمت دارند در نشست شورای ملی ثبت آثار استان اصفهان مطرح و پرونده آنها پس از تصویب، جهت بررسی نهائی و دریافت شماره ثبت ملی به شورای ثبت ملی آثار تاریخی کشور ارسال شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  جلوگیری از اجرای توسعه باغات در اراضی شیب دار/کشت فراسرزمینی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد