جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
12:51:35 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کم آبی، سیل و گرد و غبار از جمله مهم‌ترین مخاطرات کشاورزی ایران
کم آبی، سیل و گرد و غبار از جمله مهم‌ترین مخاطرات کشاورزی ایران
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: مخاطرات بسیاری برای کشاورزی امروز وجود دارد که کم آبی، سیل، گرد و غبار از جمله مهم‌ترین مخاطرات هستند. به گزارش خبرنگار ایسنا، منصور شیشه فروش امروز (سه شنبه) در هفتمین همایش ملی ایده های نو در کشاورزی با رویکرد محصولات نوین اظهار کرد: بعد از رنسانس صنعتی و […]

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: مخاطرات بسیاری برای کشاورزی امروز وجود دارد که کم آبی، سیل، گرد و غبار از جمله مهم‌ترین مخاطرات هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منصور شیشه فروش امروز (سه شنبه) در هفتمین همایش ملی ایده های نو در کشاورزی با رویکرد محصولات نوین اظهار کرد: بعد از رنسانس صنعتی و هم زمان با افزایش گرمای جهان و گازهای گلخانه ای مفاهیم توسعه پایدار مطرح شد. حق نداریم همه منابع را از بین ببریم و به فکر آیندگان نباشیم.

وی افزود: کنوانسیون های مختلفی در سراسر جهان تشکیل شد، اما در مارس سال ٢٠١٥ میلادی با حضور سران کشورهای جهان موضوع برگشت پذیری اقلیم و موانع اصلی که تاثیرات مخربی را در شهرها ایجاد کرده بود مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست سازگاری و تطابق به عنوان یک اصل و سرمایه گذاری برای کاهش خطر پذیری به عنوان اصل دیگر از سوی کشورهای شرکت کننده پذیرفته شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان ادامه داد: ایران در میان دو کمربند خشکسالی و زلزله قرار گرفته است، حال باید توجه کنیم که در این شرایط سخت  کاری در این زمینه انجام دهیم. باید بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه از پس شرایط سخت و مخاطرات بر بیاییم؟ و چگونه با مقدار کم آب محصولی را به شکل ارگانیک تولید کنیم؟

شیشه فروش تصریح کرد: باید بخش های خصوصی را برای مدیریت شرایط خطرپذیری در زمان وقوع مخاطرات طبیعی به کار بگیریم، هم چنین در خصوص موضوع کم آبی باید شرایطی را فراهم کنیم که کشاورزان بتوانند با شرایط کم آبی وفق پیدا کرده و تولید محصول داشته باشند. 

خبر جدید  وقف کتاب به نیت تعجیل در فرج امام زمان (عج) در کاشان

وی تاکید کرد: شورای عالی آب در کشور از ایده ها برای مدیریت منابع آب و مصرف بهینه به خصوص در حوضه زاینده رود حمایت می کند. ایده هایی که می تواند از دل چنین جلساتی خارج شود. 

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد