یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
12:47:24 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمبود امکانات، سرانه مطالعه در تیران را کاهش داد
کمبود امکانات، سرانه مطالعه در تیران را کاهش داد
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره کتابخانه های عمومی تیران و کرون گفت: سرگرمی در فضای مجازی و کمبود امکانات کتابخانه ای در این شهرستان سرانه مطالعه تیران را کاهش داده است.

احمد احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دسترس آسان به منابع دیجیتال و دسترسی سخت مردم تیران و کرون به کتابخانه های عمومی و کمبود منابع کتابخوانی در این منطقه به کاهش سرانه مطالعه و عضویت در کتابخانه ها منجر شده است.
وی بیان کرد: در زمان حاضر از جمعیت ۷۲ هزار نفره این منطقه تنها سه درصد مردم عضو کتابخانه های عمومی، کتابخانه مساجد و مراکز آموزشی و فرهنگی هستند در حالی که بر اساس برنامه چشم انداز ۱۴۰۴ باید ۳۵ درصد از جمعیت تیران و کرون عضو این مراکز باشند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی تیران و کرون با بیان این که اکنون بیش از ۲ هزار نفر عضو ۲ باب کتابخانه عمومی منطقه هستند، خاطرنشان کرد: وضعیت اعضا کتابخانه های عمومی شهرستان در مقایسه با سال قبل تغییری نداشته است.
وی اضافه کرد: نزدیک به هزار نفر از مردم به ویژه جوانان و نوجوانان شهرستان عضو کتابخانه های مساجد و مدارس هستند اما این آمارها تا چشم انداز کشور فاصله زیادی دارد.
احمدی با بیان این که در بخش کرون کتابخانه عمومی و مجهز به سالن مطالعه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در بیش از ۱۲ سال گذشته برنامه ریزی برای احداث کتابخانه عمومی در آن بخش در حال انجام است اما به دلیل نبود همکاری و هماهنگی بین مسئولان محلی این اقدام محقق نشده است.
وی یادآورشد: احداث کتابخانه عمومی در بخش کرون بر اساس پیش بینی ها در شهر عسگران انجام می شود که به همکاری مدیریت شهری برای جانمایی زمین و آغاز عملیات اجرایی نیاز است.
وی با بیان اینکه با توجه به توسعه شهر تیران به احداث یک باب کتابخانه دیگر لازم است، خاطرنشان کرد: دسترسی آسان به کتابخانه های عمومی انگیزه برای دریافت کتاب و مطالعه را افزایش می دهد.
شهرستان تیران و کرون با جمعیت بیش از ۷۲ هزار نفر دارای ۲ باب کتابخانه عمومی واقع در شهر تیران و شهر رضوانشهر و ۲ باب کتابخانه مشارکتی مربوط به نهاد کتابخانه های عمومی و بیش از ۳۰ باب کتابخانه مسجد زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
منابع کتابخانه های این شهرستان به ۴۰ هزار جلد می رسد.
بر اساس اعلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، سرانه مطالعه در استان و کشور شایسته مردم با فرهنگ ایران نیست و اکنون این شاخص در این استان بین سه تا ۱۸ دقیقه در روز است.
/۶۰۲۶/۷۱۳۱

خبر جدید  50 وقف برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در اصفهان به ثبت رسید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد