چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
10:37:14 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاوش شبستان مسجد بنکویه قدمت زواره را افزایش می دهد
کاوش شبستان مسجد بنکویه قدمت زواره را افزایش می دهد
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری اردستان گفت: مساحت شبستانی که در مسجد بنکویه زواره در حال کاوش است ۱۰۰ متر است و برآورد می‌شود با پایان یافتن کار کاوشگران قدمت شهر زواره افزایش پیدا کند. محمدرضا صدوقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه کار کاوشگران تعطیل نشده است، اظهار کرد: سازه‌هایی […]

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری اردستان گفت: مساحت شبستانی که در مسجد بنکویه زواره در حال کاوش است ۱۰۰ متر است و برآورد می‌شود با پایان یافتن کار کاوشگران قدمت شهر زواره افزایش پیدا کند.

محمدرضا صدوقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه کار کاوشگران تعطیل نشده است، اظهار کرد: سازه‌هایی که در سال۱۳۶۱ روی شبستان غربی ایجاد شده است باعث مزاحمت برای ادامه فعالیت تیم کاوش شده بود و با تصمیمی که گرفته شد قرار شد فعالیت کاوش موقتاً متوقف شود و بعد از جمع‌آوری سازه فلزی، کار کاوش مجدداً از سرگرفته شود.

وی با اشاره به اینکه قصد داریم قسمتی که تخریب می‌شود را به سبک قدیمی احیا کنیم، افزود: هزینه‌ای که برای کل پروژه این مسجد برآورد شده است حدود۲میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال است.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اردستان افزود: شواهد اولیه کار کاوش سازه‌های آجری یک شبستان را نشان می‌دهد که قدمت آن احتمالاً برای دوره دیلمی است. ممکن است لایه‌های باستانی را که برداشت کنیم به شواهد بیشتر نیز برخورد کنیم.

صدوقی بابیان اینکه کل کار کاوش در مدت ۴۵ روز انجام می‌شود افزود: از مردم منطقه خواهشمندیم  صبر و تحمل خود را نسبت به بناهای تاریخی حفظ کنند چراکه کار کاوش یک کار پژوهشی است و دارای بازه زمانی طولانی است.

وی خاطرنشان کرد: مساحت شبستانی که در مسجد بنکویه زواره در حال کاوش است ۱۰۰ متر است و برآورد می‌شود با پایان یافتن کار کاوشگران قدمت شهر زواره افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد