پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰
11:52:33 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۷۵ درصدی حجم آب سد زاینده رود
کاهش  ۷۵ درصدی حجم آب سد زاینده رود
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود میرمحمد صادقی درحاشیه چهارمین نشست شورای راهبری فناوری اطلاعات گفت: حجم آب سد زاینده رود با ۷۵ درصد کاهش به یکی از کمترین میزان حجم از زمان احداث رسیده است. وی اظهار داشت: بارش های سال آبی تا بهمن را ۵ و چهاردهم میلی بیان کرد و گفت: […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود میرمحمد صادقی درحاشیه چهارمین نشست شورای راهبری فناوری اطلاعات گفت: حجم آب سد زاینده رود با ۷۵ درصد کاهش به یکی از کمترین میزان حجم از زمان احداث رسیده است.

وی اظهار داشت: بارش های سال آبی تا بهمن را ۵ و چهاردهم میلی بیان کرد و گفت: این رقم پارسال ۲۶ میلی متر و درمتوسط بلند مدت ۶۰ میلی متر بوده است.

کاهش چشمگیر حجم آب  سد زاینده رود

وی با اشاره به کاهش چشمگیر میزان بارش در ایستگاه چلگرد که نسبت مستقیم با حجم این سد دارد افزود: تا ۲۲ بهمن ۱۹۳ میلی متر بارش دراین ایستگاه گزارش شده که این میزان پارسال ۸۱۸ میلی متر و در متوسط بلند مدت ۷۷۳ میلی متر بوده و امسال۷۵ درصد کمتر شده است.

کاهش حجم اب سد زاینده رود

میرمحمد صادقی گفت: حجم ذخیره سد زاینده رود هم اکنون به پایین تر از ۱۳۰ میلیون متر مکعب رسیده که با مقدار قابل توجه  رسوب در مخزن سد، به شرایط بحرانی شدیدی رسیده است.

وی این حجم را در پارسال ۲۳۰ میلیون متر مکعب بیان کرد و افزود: اکنون طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی هم به جدیت در حال اجرا و پیگیری است که با توجه به شرایط موجود و پیش رو مشکلات شدیدی  برای کارهای اجرایی هم در پیش خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت:حجم سد زاینده رود از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۹۷ دارای سیر کاهشی است  که امسال با کمترین حجم، بحرانی ترین شرایط را رقم زده است و بقیه سدهای این استان هم شرایط مطلوبی ندارد و هشدار جدی به تمام مشترکان و دستگاه های اجرایی در سال آبی جاری از ابتدای مهر تا پایان شهریور سال آینده است.

خبر جدید  بازی برگشت استقلال و ذوب آهن فوتبال نیست یک شطرنج به تمام معناست

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد