چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
11:43:44 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۷۵ درصدی بارش‌ ها در استان اصفهان
کاهش ۷۵ درصدی بارش‌ ها در استان اصفهان
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علی بصیرپور کل میزان بارش‌ ها در استان اصفهان تا روز گذشته (۱۵ بهمن) را حدود ۱۷ میلیمتر اعلام کرد که نسبت به میانگین بلند مدت ۷۵ درصد کاهش یافته است. وی تصریح کرد: در ایستگاه کوهرنگ، چلگرد، میزان بارش ها تا مدت یاد شده ۱۹۰ میلیمتر گزارش شده […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علی بصیرپور کل میزان بارش‌ ها در استان اصفهان تا روز گذشته (۱۵ بهمن) را حدود ۱۷ میلیمتر اعلام کرد که نسبت به میانگین بلند مدت ۷۵ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در ایستگاه کوهرنگ، چلگرد، میزان بارش ها تا مدت یاد شده ۱۹۰ میلیمتر گزارش شده است .

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان تصریح کرد: میزان بارش ها در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته ۷۷۵ میلیمتر بود که بارش های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۵ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلند مدت که ۷۱۳ میلیمتر بود، کاهش حدود ۷۳ درصدی نشان می دهد.

کاهش باران

بصیرپور میزان آب ذخیره شده در سد زاینده رود را ۱۳۲ میلیون متر مکعب اعلام و تصریح کرد: سد زاینده رود کمتر از ۱۰ درصد حجم خود آب دارد در حالیکه این میزان در زمان مشابه سال گذشته ۱۹ درصد کل حجم سد بود.

سد زاینده رود با ظرفیت نگهداری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب به عنوان یکی از اصلی ترین سدهای مرکز کشور در سال ۱۳۴۹ به بهره برداری رسید.

معاون بهره برداری آب منطقه ای اصفهان میزان کل آب ورودی به سد زاینده رود در سال آبی ۹۶ را ۹۲ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

استان اصفهان پس از استان های یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که در سال قبل زراعی با شدیدترین خشکسالی سال های اخیر روبرو بوده است.

خبر جدید  نگهداشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد