سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:32:58 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش جمعیت و مهاجرت روستاییان در اردستان
کاهش جمعیت و مهاجرت روستاییان در اردستان
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان گفت: باتوجه به وضعیت خشکسالی و نبود اشتغال در تمامی روستاهای اردستان شاهد کاهش جمعیت و مهاجرت روستاییان هستیم.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان گفت: باتوجه به وضعیت خشکسالی و نبود اشتغال در تمامی روستاهای اردستان شاهد کاهش جمعیت و مهاجرت روستاییان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، سید ایمان فتوحی ظهر امروز(شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح آمارگیری ویژه استعلام مسکن روستایی در ۱۶ روستا شهرستان با هدف بررسی استحکام از لحاظ ساخت مسکن بود که بتونیم آماری از خانه‌هایی روستایی را به دست آوریم.

وی اضافه کرد: در این آمارگیری، اطلاعات واحد مسکونی از طریق مصاحبه مستقیم با خانوار ساکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت با مطلعان محلی در آبادی و تکمیل پرسشنامه آبادی جمع آوری شده است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان با بیان اینکه اعتبار تملک دارایی بنیاد مسکن در سال جاری هفت میلیارد ریال بوده است، گفت: تاکنون بیش از چهار میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرده است که از ابتدای سال ۹۷ طرح هادی را در ۸ روستا با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد ریال و در هفت روستا طرح بازنگری طرح هادی با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال انجام دادیم.

فتوحی در خصوص قیر یارانه‌ای افزود: در سال ۹۷ بیش از ۱۸۰تن قیر یارانه‌ای به روستاها تخصیص داده شده که با توجه به وضعیت اقتصادی این رقم کاهش داشته است.

وی گفت: با توجه به بارندگی‌هایی که در فصل بهار انجام شد ۱۲ روستا شهرستان دچار سیل شد که متأسفانه هنوز نتوانستیم کمک‌هایی را به ساختمان‌های آسیب دیده انجام دهیم. سیل فصل بهار بیش از ۲۰میلیارد ریال به روستاهای شهرستان خسارت وارد کرده بود.

خبر جدید  واژگونی ۲ خودرو در جاده مرنجاب

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان با بیان اینکه طبق توافق در روستاهایی که دارای ۲۰ خانوار هستند طرح هادی اجرا می‌شود، افزود: در شهرستان اردستان تعداد ۶۱ روستا قابلیت اجرای طرح هادی را داشت که با رایزنی‌هایی که انجام شد طرح هادی را در ۷۱ روستا توانستیم اجرا کنیم.

فتوحی با اشاره به پروژه مصلی اردستان، گفت: این طرح از سال ۸۹ شروع شده و تاکنون فقط ۱۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. البته تأمین اعتبار آن با شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان، تملک دارایی و خیران است و از سال ۹۳ تاکنون هیچ اعتباری برای مصلی اردستان صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در خصوص وضعیت جمعیت روستایی اردستان، گفت: با توجه به وضعیت خشکسالی و نبود اشتغال در تمامی روستاهای اردستان شاهد کاهش جمعیت و مهاجرت روستاییان هستیم. مشکلی که اهالی روستا عنوان می‌کنند بی‌آبی است. اقداماتی بنیاد مسکن، جهادکشاورزی و آب منطقه‌ای انجام دادند، ولی این اقدامات نتواسته است در کاهش جمعیت مؤثر باشد، اما مهاجرت کمتر شده است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان با اشاره به اینکه در شهرستان اردستان ۲۳۰ روستا وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۶۰ روستا دارای سکنه است و مابقی به صورت خوش نشین و آبگاه است. کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد