سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
15:26:06 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارگاه «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» برگزار می‌شود
کارگاه «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» برگزار می‌شود
گروه اجتماعی – کارگاه آموزشی یک روزه‌ای با عنوان «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» پنجشنبه، ششم دی ماه با حضور محمد سعید ایزدی (معاون وزیر راه و شهرسازی) برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهدی ژیان پور اظهار کرد: در سالهای اخیر، توجه به بعد کیفی محیط در کنار مؤلفههای کمّی سازنده آن، مورد توجه قرار گرفته است. از این رو شناخت صحیح چارچوبهای تعریف کننده کیفیت محیط در علوم مختلفی از جمله شهرسازی، علوم اجتماعی، علوم رفتاری و… که در امر تولید و مدیریت فضا سهیم می¬باشند، حائز اهمیت است.
وی با اشاره به کیفیت محیط شهری افزود: کیفیت محیط شهری عبارت است از شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کالبدی- فضایی محیط شهری که نشاندهنده میزان رضایت یا عدم رضایت شهروندان از محیط شهری است.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: یک محیط با کیفیت بالا، حس رفاه و رضایتمندی را به جمعیتی که در آن ساکن هستند به واسطه ویژگیهایی که ممکن است فیزیکی، اجتماعی یا نمادین باشند، منتقل میکند.
ژیان پور خاطرنشان کرد: کیفیت محیط، یک مفهوم اساسی در برنامهریزی و طراحی شهری است و با مفاهیمی هم چون ویژگیهای فیزیکی، تنوع فضای اجتماعی، فعالیتها، وابستگیهای مکانی و هویت شهری در ارتباط است.
وی اضافه کرد: برخی نیز کیفیت محیط را در کنار عدالت، سازگاری، آسایش و کارایی از مهمترین اصول بنیادی شهرسازی به منظور ایجاد فضای شهری مطلوب و کاهش آلودگیها و کنترل نابسامانیهای فضایی در شهر میدانند.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: با توجه به اهمیت موضوع «کیفیت محیطی» این مجموعه با محوریت گروه مطالعات کالبدی شهر و منطقه، کارگاه آموزشی یک روزهای با عنوان «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» برگزار میکند.
ژیان پور اظهار کرد: از اهداف این کارگاه آموزشی مقایسه تطبیقی دو فضای شهری متفاوت شهر اصفهان خواهد بود.
وی اضافه کرد: مدرس این کارگاه که در روز پنجشنبه، ششم دی ماه ۱۳۹۷ برگزار میشود دکتر محمد سعید ایزدی، معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان خواهد بود.
در بخش ابتدایی کارگاه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ ظهر، مروری بر مبانی این موضوع و بازدید و برداشت میدانی انجام خواهد شد و سپس در بخش دوم کارگاه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در قالب تیم¬های ارزیابی، مشاهدات و برداشتها، بر اساس معیارهای مفهوم کیفیت محیط شهری، تدقیق و ارزیابی خواهند شد.
لازم به ذکر است؛ علاقهمندان میتوانند جهت شرکت در این کارگاه با شماره تلفن ۳۶۲۴۱۳۴۸ یا ۰۹۳۹۰۸۸۳۰۶۲ تماس حاصل فرمایند. انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.iqna.ir

خبر جدید  انتقام خون شهدا را خواهیم گرفت/ هراس استکبار جهانی از تداوم انقلاب
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد