یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
14:23:18 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چین در صدر کشورهای صادرکننده کالا به اصفهان است
چین در صدر کشورهای صادرکننده کالا به اصفهان است
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گمرک استان اصفهان،‌ اسدالله احمدی ونهری اظهار داشت: در ۱۱ ماهه ۱۳۹۶ از استان اصفهان ۹۴۷ قلم کالا به وزن چهار میلیون و ۵۱۷ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون و ۷۹۶ هزار دلار به مقصد ۱۰۴ کشور جهان صادر شده است […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گمرک استان اصفهان،‌ اسدالله احمدی ونهری اظهار داشت: در ۱۱ ماهه ۱۳۹۶ از استان اصفهان ۹۴۷ قلم کالا به وزن چهار میلیون و ۵۱۷ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون و ۷۹۶ هزار دلار به مقصد ۱۰۴ کشور جهان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۷۵ درصد و از حیث ارزش ۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی عمده ترین کالاهای صادراتی از استان اصفهان را، آهن آلات و فولاد به ارزش ۴۴۱ میلیون دلار، محصولات پتروشیمی ۳۵۶ میلیون دلار،‌ فرش ۱۴۵ میلیون دلار برشمرد و  بیان داشت: مهمترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان اصفهان عراق با ۳۹۷ میلیون دلار و ۲۶ درصد، امارات متحده عربی با ۲۳۹ میلیون دلار ۱۶ درصد، افغانستان با ۲۱۷ میلیون دلار و ۱۴ درصد، پاکستان با ۱۲۲ میلیون دلار و هشت درصد و تایلند با ۱۰۲ میلیون دلار و هفت درصد سهم از کل صادرات استان است.

مدیر کل گمرک اصفهان اذعان داشت: ۸۲ هزار و ۵۷۴ تن کالا به ارزش ۳۶۹ میلیون و ۲۰۳ هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۷ درصد و از حیث ارزش ۲۱ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی و با راه اندازی و استفاده از  سامانه های امور گمرکی و  پنجره تجارت فرامرزی شاهد افزایش ۴۴ درصدی درآمد گمرکات استان اصفهان  هستیم، بیان داشت: این اداره کل با داشتن ۱۳۸ کارمند، در ۱۱ ماهه اول ۱۳۹۶، بالغ بر یک تریلیون و ۷۴۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال درآمد کسب و به خزانه واریز کرده است.

خبر جدید  ایجاد شعبه دانشگاه فرهنگ و هنر در خوانسار

احمدی ونهری در خصوص مهمترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان طی ۱۱ ماهه ۱۳۹۶ گفت: ماشین آلات مکانیکی با ۳۸ درصد، ماشین آلات برقی با ۱۹ درصد، اجزا و قطعات منصفله ماشین آلات ۱۱ درصد، کاغذ و مقوا  با ۳ درصد جزو مهمترین کالاهای وارداتی بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: عمده ترین کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان چین با ۲۰ درصد، آلمان با ۱۵ درصد، ایتالیا با ۱۴ درصد و کره جنوبی با ۱۱ درصد، کل واردات به مقصد گمرک اصفهان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل گمرک اصفهان تاکید کرد: گمرک فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با فعالیت به صورت شبانه روزی، طی این مدت، تشریفات امور مسافری بالغ بر ۴۱۹ هزار نفر مسافر ورودی و خروجی را انجام داده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: در ۱۱ ماهه امسال واحد قضایی گمرک اصفهان، به یک هزار و ۲۰۷ فقره پرونده مظنون به قاچاق کالا و به ارزش ۵۶۰ میلیارد و ۹۲۴ میلیون ریال رسیدگی کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد سه درصد کاهش و از حیث ارزش ۲۶ درصد کاهش داشته است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد