پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
20:45:02 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیام امروز شهدا برای جامعه پاکدامنی و ترویج عفاف است
پیام امروز شهدا برای جامعه پاکدامنی و ترویج عفاف است
استاد حوزه علمیه، با اشاره به حمایت برخی جریانات از کشف حجاب، اظهار کرد: شهدا در میان ما نیستند، اما راه آن ها بسته نشده است و پیام شهدا برای جامعه امروز پاکی و پاکدامنی و تلاش برای ترویج آن از طریق آگاه کردن جوانان ‏است. به گزارش خبرنگار بسیج از شاهین شهر، حجت الاسلام […]

استاد حوزه علمیه، با اشاره به حمایت برخی جریانات از کشف حجاب، اظهار کرد: شهدا در میان ما نیستند، اما راه آن ها بسته نشده است و پیام شهدا برای جامعه امروز پاکی و پاکدامنی و تلاش برای ترویج آن از طریق آگاه کردن جوانان ‏است.

به گزارش خبرنگار بسیج از شاهین شهر، حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی، شب گذشته در مراسم بزرگداشت سرداران و بیش از ۷۰۰ شهید شهرستان شاهین شهر و میمه، بهترین حاجت خلق اول و آخر را بر اساس روایات، شهادت دانست و اظهار کرد: رسول اکرم (ص) می‌فرمایند انبیاء الهی جز در درجه نبوت هیچ امتیازی نسبت به شهدایی که با جان و مالشان در راه خدا جهاد کرده اند، ندارند.
کارشناس برنامه سمت خدا، افزود: جهاد بابی از ابواب خداوند است که آن را برای اولیای خاص خود باز کرده است، امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند که هیچ قومی در آستانه خانه خود با دشمنش نجنگید، مگر آنکه خوار و ذلیل شد، این حدیث گرانقدر بزرگی کار شهدای اسلام و انقلاب در عزت بخشیدن به کشور و ملت را روشن می‌کند.
وی با بیان اینکه یاد شهدا در جامعه امروز منحصر به مراسم یادواره شهدا شده است، تصریح کرد: متأسفانه رسانه‌ها در کشور ما به رسالت خود در معرفی و گرامیداشت یاد و راه شهدا به خوبی عمل نمی‌کنند، باید این سرمایه‌ها برای نسل جوان نمایش داده شود.
حجت الاسلام حسینی قمی، با اشاره به زحمات و مصائب فراوان جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: باید قدردان این ایثارگری‌ها و خانواده‌های ایشان باشیم، برخی از جانبازان اعصاب و روان و خانواده هایشان مرارت‌هایی می‌کشند که تصورش هم برای مردم عادی بسیار سخت است.
استاد حوزه علمیه، با بیان کم کاری مسئولان و رسانه‌ها در تجلیل از والدین شهدا و بهره گیری از وجود آن ها، گفت: پدر شهیدی داشتیم که سه فرزندش در فاصله ۴۰ روز به شهادت رسیدند، متأسفانه قدر بسیاری از این عزیزان را ندانستیم و امروز در بین ما نیستند.
وی بیت المال و مبارزه با فساد اقتصادی را از دغدغه‌های مهم شهدای انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز می‌توانیم راه شهدا را ادامه دهیم و همان مسیری که آن‌ها طی می‌کردند را در پیش بگیریم، شهدا در میان ما نیستند، اما راه آن‌ها بسته نشده است.
حجت الاسلام حسینی قمی، با اشاره به حکمت ۴۷۸ نهج البلاغه، بیان کرد: پیام شهدا برای جامعه امروز پاکی و پاکدامنی است، حجاب و عفاف برای زنان و حیا و پاکی چشم برای مردان راه شهیدان است، در روایات ائمه معصومین (ع) ارزش جوانی که امکانات گناه را در اختیار دارد و از گناه دوری می‌کند برابر اجر شهید ذکر شده است.
استاد حوزه علمیه، با بیان اینکه شهید اولین نفری است که وارد بهشت می‌شود، گفت: امروز شاهد آن هستیم که کشف حجاب مورد حمایت برخی رسانه‌ها افراد داخلی قرار می‌گیرد و این برای خانواده‌های شهدا بسیار دردناک است و عقوبت سختی به دنبال خواهد داشت.
وی انگیزه شهدا از جانفشانی در راه خدا را حفظ دین و حریم عفاف و حجاب دانست و ابراز کرد: اگر می‌خواهیم خون شهدا را پایمال نکنیم و قدردان آن‌ها باشیم، باید فکری به حال عفاف در جامعه کنیم و با قول نرم و زیبا با جوانان و مردم در این باره سخن بگوییم و آن‌ها را به حقیقت دین آگاه کنیم.

خبر جدید  پنجمین جشنواره دانش آموزی جابربن حیان در شاهین شهر برگزار شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد