چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
17:02:48 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقتی اصفهان ۱۸ سال پایلوت طرح پیشگیری از تولد بیمار هموفیلی میشود
وقتی اصفهان ۱۸ سال پایلوت طرح پیشگیری از تولد بیمار هموفیلی میشود
به گزارش خبرنگار مهر، جمعیت بیماران هموفیلی در اصفهان به ۵۰۰ نفر می رسد و این در حالی است که در سطح کشور تعداد این بیماران به ۹ هزار نفر می رسد یعنی از هر ۱۰ هزار نفر یک نفر به بیماری هموفیلی مبتلا می شود. طرح پیشگیری از تولد نوزادان هموفیلی در حالی پس […]

به گزارش خبرنگار مهر، جمعیت بیماران هموفیلی در اصفهان به ۵۰۰ نفر می رسد و این در حالی است که در سطح کشور تعداد این بیماران به ۹ هزار نفر می رسد یعنی از هر ۱۰ هزار نفر یک نفر به بیماری هموفیلی مبتلا می شود.

طرح پیشگیری از تولد نوزادان هموفیلی در حالی پس از ۱۸ سال هنوز به اجرا در نیامده است که به راحتی می توان با هزینه یک و نیم تا دو میلیون تومان از افزایش جمعیت بیماران هموفیلی پیشگیری کرد و این در صورتی است که به دلیل دست های پشت پرده و اهدافی که وجود دارد هر ساله شاهد هزینه یک و نیم میلیون دلاری واردات دارو برای این بیماران به کشور هستیم.

عضو هیئت نمایندگان جامعه هموفیلی ایران شعبه اصفهان پیش از ظهر یکشنبه در این ارتباط در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: با وجودی که اصفهان خود آغازگر طرح پیشگیری از تولد نوزادان هموفیلی بود و از این منظر اصفهان را پایلوت اجرای این طرح کردند اما در عمل هیچ گاه اجازه ندادند که طرح مذکور در اصفهان به اجرا گذاشته شود و هم اکنون توسط یک خیریه کوچک در تهران به اجرا در می آید.

اجازه تاسیس درمانگاه بیماران هموفیلی را ندادند

صبری نقاشیان بیان داشت: قرار بود شش هزار متر مربع فضای درمانی در چهارباغ خواجوی اصفهان ویژه این بیماران تاسیس شود اما باز هم برخی مانع این کار شدند.

وی بیان داشت: بیماران هموفیلی واقعا مغفول ماندند و در دولت های مختلف عملا هیچ حمایتی از این بیماران نشد و افرادی هم که مثل من ۲۰ سال است از خود مایه گذاشته و برای این بیماران اشتغالزایی کردند و هر ساله مقدار زیادی از وازلین تولیدی توسط این بیماران به دیگر کشورها صادر می‌شد و درآمدزایی خوبی برای کشور داشت را به جای حمایت، محدود کردند و کار ما را به جایی رساندند که با ادامه این روند به طور قطع تا آخر سال، دو شرکت را واگذار می کنم.

خبر جدید  بی ثباتی در فضای کسب و کار، مانع سرمایه گذاری است

نایب رئیس هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران در اصفهان از عدم حمایت شرکت گاز استان اصفهان و پتروشیمی استان گلایه کرد و گفت: شرکت نوید نور که ویژه اشتغالزایی بیماران هموفیلی تاسیس شد سال های سال اقدام به تعمیر کنتورهای گاز به دست این بیماران می کرد که برای ۱۵۰ نفر از این بیماران اشتغالزایی شد و با زیاد شدن شرکت های زیر پله ای ضربه سختی به شرکت ما وارد شد و در ۹ ماهه اخیر نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان ضرر کردیم و عملا شرکت گاز هیچ اقدامی در این حوزه صورت نداد.

وی همچنین به تولید وازلین توسط این بیماران اشاره کرد و گفت: در حالی زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر را فراهم ساختیم و به ۲۸ کشور صادر کردیم که در این حوزه هم هیچ حمایتی از ما صورت نگرفت.

نقاشیان بیان داشت: این در حالی است که در کشورهای خارجی از یک کارآفرین اجتماعی که ضمن اشتغالزایی، سبب سلامتی جسمی و روحی بیماران هموفیلی شود و نیازی آنها به دارو را کمتر کند و همچنین درآمدزایی برای کشور داشته باشد، حمایت می شود که تمام کشور را بتوانند پوشش دهند اما نه تنها حمایت و قدردانی نمی کنند بلکه با تهدید مانع از کار ما می شوند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد