پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰
15:25:50 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت سد زاینده رود بحرانی است
وضعیت سد زاینده رود بحرانی است
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که بارش های اصفهان از ابتدای سال آبی تا۲۲ بهمن، ۴٫۵ میلی متر بوده است، گفت: این رقم در سال گذشته ۲۶میلی متر و درمتوسط بلند مدت ۶۰ میلی متر بوده است. به گزارش ایسنا، مسعود میرمحمد صادقی در حاشیه برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که بارش های اصفهان از ابتدای سال آبی تا۲۲ بهمن، ۴٫۵ میلی متر بوده است، گفت: این رقم در سال گذشته ۲۶میلی متر و درمتوسط بلند مدت ۶۰ میلی متر بوده است.

به گزارش ایسنا، مسعود میرمحمد صادقی در حاشیه برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری در ایستگاه چلگرد که میزان بارش آن نسبت مستقیم با حجم سد زاینده رود دارد، بارش ها کاهش چشمگیری داشته است، به طوری که تا ۲۲ بهمن ۱۹۳ میلی متر بارش را نشان می دهد.

وی افزود: این میزان در سال گذشته ۸۱۸ میلی متر و در متوسط بلند مدت ۷۷۳ میلی متر بوده که حاکی از کاهش ۷۵ درصدی در سال جاری است، البته در مدت اخیر بارش نسبتا خوبی داشتیم و میزان بارش ها در اصفها ن با افزایش ۶ میلی متر به ۱۰ میلی متر و در چلگرد با افزایش حدودی ۴۷ میلی متری به ۲۵۰ میلی متر رسیده است .

افزایش ۴ درجه ای دما در کوهرنگ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان تصریح کرد: طی ۳۰ سال گذشته در منطقه کوهرنگ حدود ۴ درجه افزایش دما ثبت شده که این موضوع سبب کاهش چشمگیر ذخیره برف منطقه شده است به طوری که در سال جاری فقط سه سانتی متر برف به ثبت رسیده است، این مقدار در سال گذشته ۷۹ سانتی متر و در میانگین بلند مدت عدد ۱۰۰ سانتی متر را نشان می دهد .
میرمحمدصادقی افزود: حجم ذخیره سد زاینده رود هم اکنون به پایین تر از ۱۳۰ میلیون متر مکعب رسیده است که با مقدار قابل توجه رسوب در مخزن سد، حاکی از شرایط بحرانی شدیدی است. این حجم در سال گذشته ۲۳۰ میلیون متر مکعب بوده است.

خبر جدید  اجرای طرح آرامش بهاری در 24 امامزاده ناحیه دو شهرستان اصفهان در ایام نوروز

امکان توزیع آب کشاورزی نیست

وی ادامه داد: با توجه به مطالب ارایه شده طبق مصوبه شورای هماهنگی زاینده رود امکان توزیع آب کشاورزی در سال زراعی جاری وجود ندارد و علاوه بر زراعت، باغات نیز در معرض خطر جدی قرار دارند. در همین راستا طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی نیز به جدیت در حال اجرا و پیگیری است که به توجه به شرایط موجود و پیش رو مشکلات شدیدی  برای کارهای اجرایی نیز در پیش خواهد بود.

امسال بحرانی ترین شرایط سد زاینده رود است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطر نشان کرد: حجم سد زاینده رود از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۹۷ یک سیر نزولی را نشان می دهد که سال جاری با کمترین حجم، بحرانی ترین شرایط را رقم زده است و آمارها حاکی از آن است که بقیه سدهای استان نیز شرایط مطلوبی ندارند و وضعیت مشابهی را دارند و این به منزله  هشدار جدی به تمام مشترکین و دستگاه های اجرائی در سال آبی جاری ( ابتدای مهر ۹۶ تا پایان شهریور۹۷) است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد