پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
8:55:55 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هیچ پروتکلی مردم را ملزم به استفاده از ماسک در شهر‌ها نمی‌کند
هیچ پروتکلی مردم را ملزم به استفاده از ماسک در شهر‌ها نمی‌کند
فرماندار اردستان گفت: در جامعه و تردد‌های مردم در سطح شهر هیچ پروتکل اجباری وجود ندارد که مردم را ملزم کند حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

شعار سال: حمیدرضا تأملی در خصوص مشاهداتی مبنی بر رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تردد‌های مردم زواره و استفاده نکردن از ماسک و دستکش در این شهر، اظهار کرد: اینکه ادعا کنیم تمام موارد بهداشتی در شهر‌ها و از جمله زواره رعایت می‌شود ادعای درستی نیست و در شهر بزرگی مانند تهران هم تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، منتها فرمانداری وظیفه نظارتی بر اصناف، ادارات و مجموعه‌هایی که در سامانه سلامت کد رهگیری گرفته‌اند دارد و مرتب تیم‌های نظارتی در حال کنترل موارد هستند، برای مثال گزارشی مبنی بر بازگشایی سالن بیلیارد در زواره داشتیم که بلافاصله جلوی این بازگشایی گرفته شد.

وی افزود: تیم‌های نظارتی هم محدودیت‌هایی دارند و بخشی از این مشکلات فرهنگی است و مردم تمام شهر‌ها از جمله زواره باید خودشان این موارد را رعایت کنند، چراکه نمی‌توان تمام مشکلات را با نظارت حل و فصل کرد. وظایف نظارتی خود را به خوبی انجام می‌دهیم و اگر جایی مشکلی ایجاد شود سریعاً ورود پیدا خواهیم کرد.

فرماندار اردستان گفت: هر مجموعه‌ای که مجاز به آغاز فعالیت در شهرستان شده شبکه بهداشت برای آن پروتکل تعریف کرده است که چه کار‌هایی باید در آن مجموعه انجام شود، اما در جامعه و تردد‌های مردم در سطح شهر هیچ پروتکل اجباری وجود ندارد که مردم را الزام کند حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند. برای مثال به مغازه‌داران گفته‌اند که مشتری باید با چه شرایطی داخل شود و این وظیفه مغازه‌دار است که از مشتری درخواست کند که از ماسک و دستکش استفاده کند.

تأملی خاطرنشان کرد: بنابراین نظارت کامل روی شهر زواره وجود دارد، اما ممکن است مانند بسیاری از امور که افراد خاطی قوانین را رعایت نمی‌کنند و بی‌توجه هستند در این موضوع هم افراد تخلف کنند، اما با دریافت گزارش‌های مردمی، گشت‌های بازرسی سریع در صحنه حاضر می‌شوند و توصیه‌ها و اقدامات جدی را در صورت لزوم انجام می‌دهند.

خبر جدید  سرقت از مسجد جامع اردستان همچنان ادامه دارد

وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع کرونا زرد است، گفت: در استان اصفهان ۴ شهرستان وضعیت قرمز داریم که از این تعداد، ۲ شهرستان در شمال و جنوب اردستان قرار دارند. از شمال به شهرستان نطنز متصل می‌شویم و از جنوب به برخوار و اصفهان وصل می‌شویم که در وضعیت قرمز هستند. هنوز به وضعیت سفید نرسیده‌ایم و این احتمال وجود دارد که تا ۱۰ روز آینده به وضعیت سفید هم برسیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۲۱۷۱۲۳۲۶، www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد