به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مسئول نمایندگی ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر امروز معنویت ارتش بین اذهان درست جا نیفتاده به این دلیل است که مردم ارتش را از زمان قبل از انقلاب میشناسند و نگاهشان متعلق به قبل از انقلاب است.

وی افزود: ارتش از قدیم الایام خوبیها و انضباط خود را حفظ کرده و نیروهای مختلف آن در سطوح بالا عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه دادهاند و لازم است در سطوح پایینتر خود نیز بیشتر دقت داشته باشند.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر گسترش برنامه های فرهنگی برای ارتشیان و خانواده های آنان بیان کرد: لازم است با عنوان هایی همچون «ارتش در طراز جمهوری اسلامی» برای نیروها و خانواده آنان برنامهریزی شود تا ملاک ظاهری مشخص داشته باشند و بعنوان دستورالعمل مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمام نیروهای ارتش و خانوادههای آنها باید الگوی اسلام در میان نیروهای ارزشی باشند، گفت: این جمع قرار است اسلام را زنده کنند، روحانیون باید قدر خود را بدانند که میتوانند به سبب نعمتی که خداوند به آنان داده، انسانهای بسیاری را هدایت کنند و در مسیر خداوند قرار دهند.

آیت الله طباطبایی نژاد پیرامون شخصیت مرحوم هاشمی شاهرودی بیان کرد: آقای هاشمی شاهرودی سواد بسیار بالایی داشتند، در نجف با ایشان مباحثهای داشتم و از همانجا متوجه سواد بالای ایشان شدم. در کلاسهای عربی زبان قدیمی که فهمش بسیار سخت بود شرکت میکردند و ازجمله شاگردان برتر استاد صدر در نجف بودند، پدر ایشان سید علی شاهرودی هم همینگونه بود و اولین کتاب تعقیبات به نام «الدِّراسات» را ایشان نوشتهاند.

خبر جدید  توزیع 10 هزار سبد غذایی بین نیازمندان و محرومین استان اصفهان

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ارتش در ابتدای این دیدار با تقدیر از امام جمعه اصفهان به واسطه حمایت های معنوی از ارتش منطقه اصفهان اظهار کرد: چهره معنوی و رزمی ارتش برای مردم کمتر شناخته شده و از خدماتی که ارتش در زمینه های گوناگون ارائه میکند، اطلاعات زیادی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی با اشاره به توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به ارتش عنوان کرد: ما موظف هستیم ارتش را در طراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم و این روند در بین نیروهای ارتش پیگیری میشود، البته همه باید بدانند که از نظر اعتقاد و التزام به ارزشها، هیچ فاصلهای بین سپاه و ارتش نیست.

وی تصریح کرد: نیروهای ارتش برای حضور در جبهه مقاومت اصرار دارند و این نشان دهنده روحیه جهادی و انقلابی این نیرو در کنار سپاه و سایر نیروهای مسلح است.