دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰
16:43:18 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنرانقلاب اسلامی مبتنی بر تفکر و اندیشه است
هنرانقلاب اسلامی مبتنی بر تفکر و اندیشه است
گروه فرهنگی: یک هنرمند نگارگر اصفهانی گفت: هنرانقلاب اسلامی هنری است که در پشت آن فکر و اندیشه و تفکر وجود داشته باشد و این از شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی است، این هنر باید برگرفته از منطق اسلام باشد و آثاری که خلق می‌شود دنباله رو این تفکر و اندیشه باشد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی […]

گروه فرهنگی: یک هنرمند نگارگر اصفهانی گفت: هنرانقلاب اسلامی هنری است که در پشت آن فکر و اندیشه و تفکر وجود داشته باشد و این از شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی است، این هنر باید برگرفته از منطق اسلام باشد و آثاری که خلق می‌شود دنباله رو این تفکر و اندیشه باشد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، رضا بدرالسماء در پنجم آذر ۱۳۲۸ در شهر اصفهان به دنيا آمد. از سنين كودكي به فراگیری نگارگری پرداخت و پس از پايان تحصيلات متوسطه به صورت حرفه‌اي ومستمر در اين رشته به فعاليت ادامه داد. این هنرمند اكنون قريب به پنجاه سال است كه در این عرصه فعالیت دارد. رضا بدرالسماء در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ درجه يك هنري از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گرديده است.
– شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی چیست؟
هنرانقلاب اسلامی هنری است که در پشت آن فکر و اندیشه و تفکر وجود داشته باشد و این از شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی است، این هنر باید برگرفته از منطق اسلام باشد و آثاری که خلق می‌شود دنباله رو این تفکر و اندیشه باشد.
– آیا هنر انقلاب یک ژانر مستقل است؟
نباید خیلی در هنر تفکیک وجود داشته باشد، در انقلاب اسلامی بسیاری از چیزهایی که از دست رفته بود و ارزش‌هایی که از ما گرفته بودند را بازپس گرفتیم، با وقوع انقلاب ما به ارزش‌های خود بازگشتیم و توانستیم آنها را به کمال برسانیم و همه باید پیرو همان ارزش‌ها باشیم.
یک اثر را نمی‌توان صرفاً انقلابی دانست، در این ژانر یک اندیشه‌ خلاق و پویا که نشانگر بیداری اسلامی است وجود دارد .
– در طول این ۴۰ سال که از انقلاب می گذرد بارزترین پیشرفت‌ها و مهم‌ترین ضعف‌ها و چالش‌های پیش روی هنر بعد از انقلاب را چه مواردی می‌دانید؟
در این سال‌ها فراز و نشیب‌های زیادی داشته‌ایم، بیشترین ضربه را افرادی خورده‌اند که استعدادهای والایی داشته‌اند ولی آنها را ندیده‌ایم و به آنان و هنرشان اهمیت نداده‌ایم. اینکه در عمل به این افراد اهمیت نداده‌ایم آنان را دچارسرخوردگی کرده‌ است و ما باید هنرمندان جوان را جذب و حمایت کنیم و آنان را نگه‌داریم و رشد دهیم.
وقتی انقلاب پیروز شد ۲۷ سال داشتم و مسئولین قول‌های زیادی دادند اما اتفاقی نیفتاد. من خیلی صادقانه در راستای تکامل اهداف جمهوری اسلامی فعالیت کردم و سعی داشتم که مفید باشم، اما باید بگویم حتی بیمه هم نشده‌ام، انسان نیاز به تشویق و امید دارد.
افق‌های هنر انقلاب را خوب می‌بینم و آثار خوبی پس از انقلاب تاکنون خلق شده‌اند و انشاء‌الله آثار بهتری نیز خلق شوند و شاید حتی بتوان مکتبی به نام مکتب جمهوری اسلامی داشت.
هنرمندانی که اسلام را خط و مشی خود قرارمی‌دهند و کارهای مرتبط با اسلام انجام می‌دهند آثارشان ماندگار خواهد شد، در گذشته هنرمندان اسلامی همیشه ماندگاربوده‌اند، منبع اصلی خداوند است و ما پیرو آقا امام زمان هستیم و بعداز انقلاب نیز زیرچترولایت بوده ایم و از فرمایشات مقام معظم رهبری پیروی کرده‌ایم.

خبر جدید  یادواره 26 شهید فرهنگی خمینی‌شهر برگزار شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد