چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
13:12:32 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنجارشکنی‌های اجتماعی و مذهبی جامعه باید آسیب شناسی شود
هنجارشکنی‌های اجتماعی و مذهبی جامعه باید آسیب شناسی شود
نماینده مردم اصفهان گفت: در مقطعی بسر می بریم که ثبات انقلاب و امنیت نظام و تمامیت ارضی ما منوط به نگاه واقع گرایانه به مسایل جامعه و حل معضلات اقشار مختلف مردم است، اگر دلمان برای ایران اسلامی می تپد باید سعی در گفت و گو با مردم و شنیدن خواسته های قانونی آنان […]

نماینده مردم اصفهان گفت: در مقطعی بسر می بریم که ثبات انقلاب و امنیت نظام و تمامیت ارضی ما منوط به نگاه واقع گرایانه به مسایل جامعه و حل معضلات اقشار مختلف مردم است، اگر دلمان برای ایران اسلامی می تپد باید سعی در گفت و گو با مردم و شنیدن خواسته های قانونی آنان داشته باشیم تا شاهد هنجارشکنی و رفتارهای خلاف عرف در جامعه نباشیم‌.

ناهید تاج الدین در گفت وگو با ایسنا با اشاره به حضور بدون حجاب برخی زنان در خیابان گفت: دلسوزان نظام و دغدغه‌مندان ایران اسلامی باید با توجه به مطالبات عقلانی و قانونی مردم از سوء استفاده بیگانگان جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: اگر زمینه احقاق مطالبات قانونی زنان را فراهم نکنیم و بستر مناسب برای فعالیت امن زنان مهیا نشود، این مطالبات به شکل غیر قانونی و با الگوبرداری‌های غلط سربرمی آورد و با برخی مطالبات غیر عرفی آمیخته می شود.   

این نماینده مجلس اضافه کرد: جامعه امروز ما دچار هنجارپریشی شده است و دلسوزان فرهنگ ایران اسلامی باید این پدیده را به تفصیل مورد بررسی قرار دهند و به فکر راه چاره برای آن باشند.

تاج الدین گفت: قطعا زیرپا گذاشتن هنجارهای اجتماعی و مذهبی و شکستن عرف و قانون جامعه، مورد پذیرش هیچ کس نبوده و منافع عمومی جامعه در آن متصور نیست و مطلقا آن را تایید نمی کنم، اما به جای بی توجهی به آن معتقدم باید این رفتارها را آسیب شناسی کرد.

وی افزود: هشت ماه پیش و درست پس از انتخابات در نطق میان دستور خود از دغدغه هایم برای ایران اسلامی گفتم، اینکه برخی افراد و جریان ها متاسفانه به جای تقویت همبستگی ملی نزاع های سیاسی را به متن جامعه آورده و آن را چند پاره می کنند، انگار نه انگار که مصالح بزرگتری هم هست.

خبر جدید  عشق را باید در قاموس تو معنی کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همه ما در نهایت در یک کشتی نشسته ایم و اگر این کشتی غرق شود خسران آن برای همه است، به خاطر این هویت مشترک ایرانی و اسلامی بودنمان که همگان اذعان دارند سفینه النجات جامعه امروز است، اختلافات خسارت بار سیاسی و اجتماعی را کنار بگذاریم و برای توسعه و پیشرفت ایران همصدا شویم.

تاج الدین اضافه کرد: باور قلبی و خودخواسته به مقوله حجاب دارم و به عنوان یک ایرانی مسلمان معتقدم برای حفظ این ارزش‌ها متولیان فرهنگی باید به اقتضای زمان  بسترسازی لازم  را انجام دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد