سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
19:21:40 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همکاری نهادهای مختلف برای ماندگاری جشنواره حسنات ضرورت دارد
همکاری نهادهای مختلف برای ماندگاری جشنواره حسنات ضرورت دارد
به گزارش خبرنگار مهر، حسین ملایی عصر سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اظهار داشت: با وجود تمامی مشکلات و موانعی که بر سر راه برگزاری هفتمین جشنواره حسنات وجود داشت با تلاش و همکاری دوستان و ارگان‌های مختلف این دوره از جشنواره نیز با قوت […]

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ملایی عصر سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اظهار داشت: با وجود تمامی مشکلات و موانعی که بر سر راه برگزاری هفتمین جشنواره حسنات وجود داشت با تلاش و همکاری دوستان و ارگان‌های مختلف این دوره از جشنواره نیز با قوت و شور بیشتری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش جدی ما این است که جشنواره فیلم کوتاه حسنات با موضوع احسان و نیکوکاری به عنوان جشنواره بومی اصفهان برگزار شود، ابراز داشت: به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی و خصوصی با وجود مشکلات مختلف در این راه کار خود را آغاز کردیم و امیدواریم این مسیر را با همکاری دوستان و سازمان ‌ها و موسسات دیگر ادامه دهیم.

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات تصریح کرد: در طول سالیان گذشته در جریان جشنواره فیلم کودک و نوجوان قرار داشته‌ام و تجربه حضور در جشنواره‌هایی که نهادهای عمومی مختلف به عنوان حامی در پشت سر آنها حضور دارند را نیز دارم.

نیکوکاری با تمام نیازهای بشری قابل تعریف است

وی با اشاره به اینکه با استفاده از تجارب این جشنواره‌ها، تلاش کردیم جشنواره حسنات را با امکاناتی بسیار کمتر از این جشنواره‌ها اما با کیفیتی بسیار مطلوب در شیوه برگزاری راه‌اندازی کنیم، اظهار داشت: امروز به اعتراف بسیاری از هنرمندان از جمله رسول صدرعاملی جشنواره همواره با کیفیت خوب برگزار شده است و امیدواریم این جشنواره بدون حاشیه ادامه پیدا کند.

ملایی با تاکید بر اینکه موضوع جشنواره با عنوان و فعالیت موسسه کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات به عنوان برگزارکننده آن نیز تناسب دارد، تصریح کرد: نیکوکاری ابعاد زیادی دارد و با تمام نیازهای بشری قابل تعریف است.

خبر جدید  آمار واقعی از گردشگران اصفهان نداریم

ترویج نیکوکاری با زبان هنر در جشنواره حسنات

وی ادامه داد: ما با زبان هنر قصد تبیین این موضوع را داریم که زندگی اجتماعی بدون همکاری آحاد مردم با یکدیگر شدنی نیست و آلام و شادی‌های مردم با یکدیگر و همیاری آنها با هم مرتبط است.

همکاری نهادهای مختلف برای ماندگاری جشنواره حسنات

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با بیان اینکه از دوره سوم جشنواره حسنات، نهادهای مختلف به تناسب برای برگزاری جشنواره کمک کردند، گفت: در سال‌های گذشته شهرداری به ما کمک‌هایی برای برگزاری جشنواره ارائه کرد اما این نهاد نیز دچار مشکلات مالی شده است.

وی با تاکید بر ضرورت و همکاری نهادهای مختلف برای پایداری جشنواره حسنات، اضافه کرد: امروز با شهردار اصفهان جلسه‌ای داشته و زمان جشنواره را به اردیبهشت‌ماه منتقل کردیم و جلسه‌ای نیز با استاندار اصفهان خواهیم داشت تا همانند سالهای گذشته کمک نهادها را برای برقراری و پایدری جشنواره حسنات جذب کنیم.

ملایی تصریح کرد: امیدواریم با اراده‌ای که در مجموعه هیئت مدیره حسنات و شهرداری وجود دارد همکاری های لازم انجام و جشنواره با کیفیت بهتری در اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار شود.

امکان برگزاری جشنواره حسنات در دیگر کشورها نیز وجود دارد

وی با بیان اینکه بسیاری از هنرمندانی که با جشنواره همکاری کردند از افراد کارگردان مطرح کشور هستند و این توجه و علاقه‌مندی هنرمندان برای ما مهم است، ابراز داشت: خارج از مناسبات سیاسی کشورها می توان به جشنواره های فیلم نگریست و اعتقاد داریم با توجه به ظرفیت‌های خوب جشنواره حسنات حتی امکان برگزاری آن در دیگر کشورها نیز وجود دارد.

خبر جدید  کتاب «مهارت‌های زندگی» منتشر شد

۴۹۰ قرض الحسنه فعال در اصفهان وجود دارد 

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بخشی از جریان زیبای احسان و نیکوکاری در اصفهان اشاره کرد و گفت: ۴۹۰ قرض الحسنه فعال وجود دارد که از این میان ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر در استان اصفهان به میزان‌های مختلف از آنها وام‌هایی با یک تا ۴ درصد سود دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: از سال ۶۵ به بعد در موسسات خیریه صندوق های قرض الحسنه استان فعالیت داشتم که به واقع برای من قابل مقایسه با دیگر مسئولیت هایم نیست.

گفتنی است در پایان این نشست از پوستر هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان رونمایی شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد