سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
2:55:05 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همراه کردن سایر استان ها در مساله آب ضروری است
همراه کردن سایر استان ها در مساله آب ضروری است
اصفهان- ایرنا – استاندار اصفهان آب را مهمترین موضوع ابن استان دانست و گفت : در مساله آب زاینده رود باید سایر استانها را با خود همراه کنیم.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی چهارشنبه شب در همایش هم اندیشی شوراهای اسلامی اسلامی بخش مرکزی در تالار شهروند اصفهان با بیان اینکه مهمترین مساله این بخش و شهر مساله آب است، افزود: مشکل سایر بخش ها مانند کشاورزی، گردشگری و صنعت به آب بستگی دارد.
وی اظهارداشت : به تجربه دریافته ام تا آب بهشت آباد را نداشته باشیم مشکلات ما حل نمی شود زیرا بهشت آباد چهار میلیون متر مکعب آب دارد که اگر یک هشتم آن که معادل ۵۰۰ هزار لیتر است برای اصفهان بیاید بسیاری از مشکلات ما حل می شود.
استاندار اصفهان اضافه کرد: حق خود را باید بگیریم و یک ذره کوتاه نمی آییم ولی در عین حال فکر می کنم ما باید برادری خود را حفظ کنیم و با روش همدلی، هم نوایی و هماهنگی مشکل را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: باید دعا کنیم باران نازل شود، زیرا در آذر ماه وضع بارندگی خوب نبود و پیش بینی دی ماه وضعیت خوبی را نشان نمی دهد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز حجم ورود و خروج سد یکی شده است و لذا باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: حقآبه حق شماست که باید داشته باشید و پیگیری مدنی هم داشته باشید ولی مراقب باشید عناصر نفوذی بین ما رخنه نکند.
وی گفت: شان مردم اصفهان نیست که بگوییم ما اصفهانی هستیم تو از فلان استان دیگر و لذا باید با توکل بر خدا، همدلی، تدبیر، عقلانیت و درایت مسائل را حل کرد.
همچنین شهردار اصفهان در این مراسم با اشاره به اینکه مهمترین مساله در شرق اصفهان آب زاینده رود است، گفت: همه مسوولان به دنبال حل مشکل آب اصفهان هستند و اگر همه این موضوع را به عنوان مساله اول پیگیری کنیم، حل خواهد شد.
قدرت اله نوروزی ادامه داد: اگر آب به تالاب گاوخونی برسد، شهروند اصفهانی، فضای سبز اطراف رودخانه و ۳۲۰ کیلومتر مادی های اصفهان از آن استفاده می کند.
وی ادامه داد : آب چرخانی در زاینده رود ممکن است افکار عمومی ۲ میلیون شهروند اصفهانی را آرامش دهد ولی اگر آب به صورت طبیعی در رودخانه جاری باشد و از این طریق به گاوخونی منتقل شود، مشکلات بیماری متعددی ناشی از شنهای گاوخونی که اصفهان را تهدید می کند،مرتفع می شود، اصفهان در معرض فرونشست قرار نمی گیرد و آب کشاورزی مناسب برای کشاورزی تامین خواهد شد.
شهردار اصفهان افزود: امروز اگر آب در زاینده رود نیست بیشترین ضررها متوجه مردم شرق شده است ولی مردم این منطقه همانطور که در دوران دفاع مقدس ایستادند امروز در چارچوب قانون و خرد حقوق خود را دنبال می کنند.
همایش هم اندیشی شوراهای اسلامی بخش مرکزی اصفهان با حضور ۲۷۹ عضو شوراهای اسلامی از ۸۰ روستای بخش مرکزی اصفهان در تالار شهروند این شهر برگزار شد.
۶۰۲۶//۷۱۳۴/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  دمای هوا در اصفهان افزایش می یابد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد