جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
12:43:28 - شنبه 6 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نگاهی به ظرفیت گردشگران خارجی در زمستان
نگاهی به ظرفیت گردشگران خارجی در زمستان
با فرا رسیدن تعطیلات سال نو میلادی؛ اروپائی ها میهمان زمستانی اصفهان هستند. شعار سال: با توجه به فرا رسیدن عید میلاد حضرت مسیح علیه السلام و جشن های سال نو میلادی، مرحله سوم سفر گردشگران خارجی به استان اصفهان آغاز شده است. در سال های گذشته در کنار دو فصل بهار و ابتدای پائیز، فصل […]

با فرا رسیدن تعطیلات سال نو میلادی؛ اروپائی ها میهمان زمستانی اصفهان هستند.

شعار سال: با توجه به فرا رسیدن عید میلاد حضرت مسیح علیه السلام و جشن های سال نو میلادی، مرحله سوم سفر گردشگران خارجی به استان اصفهان آغاز شده است.

در سال های گذشته در کنار دو فصل بهار و ابتدای پائیز، فصل سومی هم در راستای توسعه گردشگری پایدار با توجه به امنیت کشور و معرفی جاذبه های اصفهان به ویژه در فصل سرد زمستان،فراهم شد.

اصفهان؛ پیشتاز طرح روزآمد کردن میراث فرهنگی

امروزه استقبال سرمایه‌گذاران برای خرید خانه‌های تاریخی و تبدیل آن‌ها به تاسیسات گردشگری بیشتر شده، خانه هایی که در گذشته متروکه و درحال تخریب بود اما در حال حاضر سرمایه‌گذاران رغبت نشان دادند و خرید و فروش این خانه ها در دفاتر معاملات ملکی جایی باز کرده است.

اجرای ۳۳۴ طرح گردشگری در استان اصفهان

با توجه به ورود گسترده گردشگران خارجی و اجرای ۳۳۴ طرح گردشگری در استان اصفهان با همکاری بخش خصوصی و مرمت ۵۰ خانه تاریخی در شهر اصفهان به کاربری گردشگری ، هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان معتقد است باید از فرصت هایی که در عرصه ملی و بین المللی برای توسعه اصفهان فراهم شده بهره برداری کنیم زیرا میانگین رشد گردشگری کشور در سه سال اخیر ۱۲ درصد و رشد گردشگری اصفهان، بیش از ۵۰ درصد بوده است.

فریدون الله یاری در همین راستا تاکید می کند که در دو سال گذشته با برنامه ریزی، ده ها هزار نفر از گردشگران کشور چین که همانند ایرانیان از تعطیلات فصلی در ایام سال نو در کشور خود برخوردارند به اصفهان سفر کردند و امسال رغبت حضور گردشگران، خوب ارزیابی شده است.

خبر جدید  فراکسیون زنان مجلس برخورد گشت ارشاد به یک زن جوان را پیگیری می کند

امسال گردشگران چینی بیشترین بازدید را در کریسمس سال ۲۰۱۸ میلادی در اصفهان داشته‌اند و شهروندان فرانسوی ایتالیایی، اسپانیایی ، آلمانی ، چینی‌، آسیای شرقی‌ ، آمریکایی‌ ، ایتالیا ، اسپانیا ، برزیل و تایلند هم حضوری پررنگ داشته اند.

اللهیاری می گوید: بیست طرح شامل راه اندازی سه هتل، سه مهمانپذیر، دو اقامتگاه سنتی ، هتل آپارتمان در اصفهان ، ساخت سه اکو کمپ گردشگری در شهرستان آران و بید گل ، ابوزید آباد و گلشهر ، دو مجتمع گردشگری در شهر زاینده رود و روستای خشوئیه ، کمپ گردشگری در روستای قوام آباد شهرضا، دو مجتمع گردشگری در نطنز و بادرود ، مجتمع گردشگری در گرگاب ، راه اندازی کمپ گردشگری درگلپایگان و یک مجتمع گردشگری در شهرستان اردستان توسط بخش خصوصی به تصویب رسیده است.

از مجموع ۱۰۷ شهر استان، ۸۰ شهر تاریخی دارای بافت تاریخی و از مجموع ۲۲ هزار اثر تاریخی استان بیش از ۱۸۵۰ اثر به ثبت رسیده که از این تعداد بیش از ۴۸۰ اثر در شهر تاریخی اصفهان به ثبت ملی رسیده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبرفوری ، تاریخ انتشار ۱۴دی ۹۶، کدمطلب: ۲۵۰۷۸۷ ، www.khabarfoori.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد