جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
12:56:56 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده گلپایگان: از تمام رسانه‌ها عذرخواهی می‌کنم
نماینده گلپایگان: از تمام رسانه‌ها عذرخواهی می‌کنم
نماینده گلپایگان در مجلس گفت: اصحاب رسانه در هر کشوری از احترام خاصی برخوردارند و در قرآن کریم نیز به حرمت قلم اشاره شده است. علی بختیار، نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره رفتار اخیر فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار گفت: همه رسانه‌ها حق دارند در همه موارد نسبت […]

نماینده گلپایگان در مجلس گفت: اصحاب رسانه در هر کشوری از احترام خاصی برخوردارند و در قرآن کریم نیز به حرمت قلم اشاره شده است.

علی بختیار، نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره رفتار اخیر فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار گفت: همه رسانه‌ها حق دارند در همه موارد نسبت به وظیفه اصلی رسانه‌ای خود و انتشار اخبار صحیح و متقن اقدام و حتی در نقد مسئولان اقدام کنند. البته باید بین نقد و تخریب هم مرز قائل شویم.

وی افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم انتقاد سازنده کنند تا سبب پیش رفت کشور شوند، اما تخریب موجب دلسردی مردم و عدم اعتماد عمومی می‌شود.

بختیار گفت: در رابطه با این موضوع خاص به تمام مسئولان توصیه می‌کنم تا با بصیرت و سعه صدر با خبرنگاران برخورد کنند. حتی اگر خبرنگاری منتقد مسئولی باشد و گرایش سیاسی متفاوتی هم داشته باشد باید همکاری لازم با اصحاب رسانه را انجام دهند. در قوانین مختلف سعی شده است حضور اصحاب رسانه در نشست‌های مختلف تقویت شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت و پاسخگویی امری یک طرفه نیست، گفت: مسئولان قوای سه‌گانه باید پاسخگوی مردم باشند.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص این رخداد هنوز نمی‌دانیم فضای جلسه چگونه بوده است و آیا خبرنگاران اجازه حضور در این نشست را داشته‌اند؟

بختیار ادامه داد: اما چیزی که مسلم است این است که خبرنگاران در تنظیم خبر آزاد هستند و از مسئولان می‌توانند انتقاد کنند، اما این انتقاد نباید همراه با تخریب باشد. همه مسئولان باید در برابر مردم پاسخگو باشند و رسانه هم باید این پاسخگویی را تقویت کند تا موجب پیشرفت کشور شود.

خبر جدید  اصفهانی ها همچنان در جمع برترین های ادوار لیگ هندبال

وی افزود: فرماندار، نماینده دولت است. این رخداد سبب عذرخواهی استاندار اصفهان شد و بنده هم وظیفه خود می‌دانم از طرف خود و تمام مسئولان شهرستان به دلیل این برخورد نامناسب فرماندار گلپایگان از رسانه‌ها عذرخواهی کنم.

روز گذشته در جریان بازدید فرماندار گلپایگان از کارخانه بازیافت این شهرستان، فرماندار به حضور یک خبرنگار در جلسه برگزار شده اعتراض شدید و حتی این خبرنگار را تهدید به ضرب و شتم می‌کند و چندین بار با صدای بلند خواهان ترک خبرنگار از جلسه می‌شود. این موضوع به سرعت در فضای مجازی بازتاب می‌یابد تا جایی که محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در توییتر خود واکنش نشان داد و گفت «وظیفه خود می‌دانم به خاطر برخورد صورت گرفته از سوی فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار پوزش بطلبم. فرماندار را احضار کردم تا موضوع بررسی و اقدام لازم صورت گیرد.»

همچنین مدیرکل سیاسی وزارت کشور خواستار رسیدگی به موضوع توسط استاندار اصفهان شد. سرمست شب گذشته در این زمینه، اظهار کرد: بنده این موضوع را با استاندار اصفهان مطرح کردم تا جزئیات این اتفاق را مورد بررسی قرار دهد و متناسب با آنچه رخ داده است، تصمیم‌گیری شود. این برخورد فرماندار با یک خبرنگار به هیچ وجه قابل قبول نیست.

انتهای یپام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد