شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
3:37:17 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم اصفهان: خسارت کشاورزان تا یک هفته دیگر واریز می‌شود
نماینده مردم اصفهان: خسارت کشاورزان تا یک هفته دیگر واریز می‌شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده تا بر اساس مساحت زمین، بین ۸۰۰ هزار الی ۳٫۵ میلیون تومان خسارت تا هفته آینده به حساب کشاورزان غرب و شرق اصفهان واریز شود.

شعارسال: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده تا بر اساس مساحت زمین، بین ۸۰۰ هزار الی ۳٫۵ میلیون تومان خسارت تا هفته آینده به حساب کشاورزان غرب و شرق اصفهان واریز شود.

عدم پرداخت خسارات کشاورزان غرب و شرق اصفهان، مسأله‌ای است که در طی دو سال اخیر موجب بروز اعتراضاتی از سوی آنان شده است. کشاورزان معتقدند در وضعیتی که حق‌آبه‌های قانونی آن‌ها مدت‌هاست که نادیده گرفته شده است و از طرفی به دلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی قادر به کشت تمامی اراضی خود نیستند؛ پرداخت حق نکشت، حداقل درآمدی است که می‌توانند از آن ارتزاق کنند و با وجود همه انتقاداتی که به میزان این مبالغ و عدم تناسب آن با درآمد واقعی یک کشاورز وجود دارد، عدم پرداخت آن اتفاقی غیرقابل قبول بوده و معیشت بیش از ۲۰۰ هزار خانوار شرق اصفهانی را به شدت در معرض خطر قرار داده است.

حیدرعلی عابدی امروز در خصوص پرداخت این خسارات اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، نحوه محاسبه خسارت حق نکشت کشاورزان غرب و شرق اصفهان مورد بازنگری قرار گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس، مقرر شده تا بر اساس مساحت زمین، بین ۸۰۰ هزار الی ۳٫۵ میلیون تومان خسارت تا هفته آینده به حساب کشاورزان غرب و شرق اصفهان واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: این مبلغ، کل مطالبات کشاورزان عزیز نیست اما استانداری تلاش کرده تا نهایت توان خود برای تخصیص اعتبار را به کار گیرد و خروجی آن، مبالغ مذکور است.

موضوع پرداخت خسارت کشاورزان اصفهانی یکی از سوژه‌های مردمی ثبت‌شده در سامانه فارس من با عنوان «سوژه خسارت حق‌آبه‌داران و کشاورزان شرق اصفهان را پرداخت کنید» است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار :۱۷ اسفند ۹۷، کد خبر:۱۳۹۷۱۲۱۶۰۰۰۲۰۹ www.farsnews.com ،


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  زاینده رود را هم مانند دریاچه ارومیه نجات دهیم
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد