شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
1:13:00 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمایشگاه بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان برگزار می شود
نمایشگاه بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان برگزار می شود
اصفهان- رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: نمایشگاه بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان، صنعت و حمل نقل با رویکرد حفاظت از محیط‌زیست برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین عسگری بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در صورتی که چاره‌ای برای اتمام انرژهای فسیلی نکنیم در آینده نزدیک برای نسل بعد چیزی باقی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم و حتی مسئولان مشکل کمبود آب را جدی نگرفته و بعضا می‌گویند در فاصله چند کیلومتری از سطح زمین آب وجود دارد درحالی‌که این امر نشان‌دهنده بحران جدی است.

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان اصفهان ادامه داد: باید یادآور شد که طی چند سال گذشته به ‌طور متوسط ۴۰ متر آب زیرزمینی استان پایین رفته است که سبب فرونشست ساختمان‌ها به دلیل خشکی در سطح زاینده‌رود و برداشت از آب‌های زیرزمینی وهمچنین ایجاد زلزله خاموش در استان اصفهان شده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی گفت: سازمان نظام‌مهندسی با کمک اداره کل راه شهرسازی و وزارت راه شهرسازی همایش ملی ساختمان و پایداری را حول هشت محور برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا رسانده است.

وی بیان داشت: همایش ملی ساختمان و پایداری با محوریت قرار دادن مباحثی همچون مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان از تدوین تا اجرا، ساختمان پایدار صفر انرژی و انرژی پلاس، مدیریت مدل‌سازی و ممیزی انرژی در ساختمان‌ها، کاربرد انرژی‌ها تجدید پذیری در ساختمان‌ها از جمله این محورها است.

عسگری گفت: مصالح نوین ساختمانی در بهینه‌سازی مصرف انرژی و همچنین نقش ساختمان هوشمند در بهره‌برداری انرژی، معیارهای مصرف و رده‌بندی انرژی در ساختمان، نقش و جایگاه مردم و دستگاه‌های اجرایی در اجرا قوانین و مقررات حوزه انرژی در ۲۶ و ۲۷ دی‌ماه برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد.

خبر جدید  نصب سیستم های خورشیدی در ساختمان های گروه ج و د اجباری است

وی افزود: پس از اتمام این همایش، ۲۷ دی‌ماه جاری با کمک شرکت نمایشگاه‌های اصفهان، افتتاحیه نمایشگاه بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان، صنعت و حمل نقل را با رویکرد حفاظت از محیط‌زیست خواهیم داشت که در آن از کلیه فناوری‌هایی که در حوزه آب، برق و گاز وجود دارد، رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان اصفهان اظهار داشت: مقررات فعلی ساختمان که ۲۰ساله پیش تصویب شده جوابگوی بحران‌های آب، انرژی، محیط زیست و تغییر اقلیم نیست به همین منظور برای توسعه پایدار، امکان رشد و توسعه خدمات مهندسی نیازمند تغییر و بازنگری مقررات ملی ساختمان و ساخت و ساز و بین المللی شدن قوانین هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این همایش بدنبال این هستیم مقررات و آیین نامه‌ها را به چالش بکشیم و تفاهمنامه‌هایی امضا کنیم، افزود: در این همایش اساتید متخصص با اطلاعات نوین در عرصه ساختمان در پنل‌های تخصصی حضور دارند.

کد خبر ۴۵۰۵۸۱۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد