شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
2:23:50 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نبود هواشناسی بخش کشاورزی تیران را با مشکل مواجه کرد
نبود هواشناسی بخش کشاورزی تیران را با مشکل مواجه کرد
اصفهان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: نبود ایستگاه آب و هواشناسی برای انجام پیش بینی های بخش کشاورزی این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

محسن حاج عابدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت های کشاورزی نیازمند اطلاع از وضعیت آب و هوا و پیش بینی های لازم در این خصوص است که نبود این مهم مانع از انجام این اقدام شده است.
وی بیان کرد: پیش بینی آب و هوا به تدبیر برای مواجه با شرایط بحرانی منجر می شود و از خسارت به کشاورزان و محصولات باغی و زراعی جلوگیری می شود.
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با بیان اینکه پایگاه سنجش میزان بارندگی در بخش مرکزی این شهرستان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: میزان بارندگی های این منطقه همواره از طریق پایگاه اندازه گیری بخش کروه اعلام می شود که متوسط بارش وجود ندارد.
وی اضافه کرد: نبود اطلاعات و آمار دقیق بارش ها برنامه ریزی را برای بخش کشاورزی و پیش بینی ها را با ضریب خطا مواجه می کند.
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با بیان اینکه این معضل در ستاد مدیریت بحران مطرح شده، گفت: فرماندار شهرستان در حال پیگیری راه اندازی ایستگاه مجهز است که باید اداره کل آب و هواشناسی استان اصفهان نسبت به این موضوع همکاری کنند.
وی ادامه داد: شهرستان تیران و کرون با ظرفیت بالای کشاورزی به وجود ایستگاه آب و هوا شناسی برای انجام پیش بینی ها نیاز دارد و نبود این امکانات مانع از تدبیر و برنامه ریزی شده و همین موضوع خسارت هایی را به جای گذاشته است.
به اعتقاد کارشناسان آب و هوا شناسی، پیش بینی تغییر و ناپایداری جوی علاوه بر آگاهی دادن به بخش های گوناگون جامعه، نقش موثری را در تصمیم گیری های اثر بخش مسوولان در پیشگیری از بروز حوادث طبیعی ایفا می کند که این امر می تواند سبب کاهش خطرها و خسارت ها شود.
شهرستان تیران و کرون با ۷۱ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار گرفته که دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی است و سه هزار نفر در این بخش فعالیت دارند.
بادام، گردو، انگور، انار، زردآلو، آلبالو، هلو، زعفران، سبزی و صیفی گلخانه ای از مهمترین محصولات کشاورزی این شهرستان است.
۱۳۰ هکتار ازاراضی کشاورزی تیران و کرون به کشت گلخانه ای اختصاص دارد.
از مجموع بیش از ۴۰ هزار تن محصولات تولیدی کشاورزی تیران و کرون ۲۰ هزار تن در گلخانه ها تولید می شود که بیش از ۲۰ درصد محصولات گلخانه ای شهرستان شامل فلفل، سبزیجات، سیب زمینی و پیاز به دیگر کشورها صادر می شود.
۷۱۳۱/۶۰۲۶/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  50 وقف برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در اصفهان به ثبت رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد