جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
16:05:10 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نبود الگوی مصرف صحیح عامل هدر رفت ۳۵ درصد محصولات کشاورزی است
نبود الگوی مصرف صحیح عامل هدر رفت ۳۵ درصد محصولات کشاورزی است
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تقی پور ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سطح کشور هر ساله ۳۵ میلیون تن مواد غذایی از بین می رود. وی بیان داشت: این به معنای آن است که سالانه معادل ۲.۷ درصد از کل هدر رفت غذا در دنیا به ایران تخصیص […]

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تقی پور ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سطح کشور هر ساله ۳۵ میلیون تن مواد غذایی از بین می رود.

وی بیان داشت: این به معنای آن است که سالانه معادل ۲.۷ درصد از کل هدر رفت غذا در دنیا به ایران تخصیص دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان تصریح کرد: همه ساله با ۳۰ درصد ضایعات در نان، ۲۵ درصد ضایعات در خرما و ۱۰ درصد ضایعات در برنج و ۲۵ درصد ضایعات در میوه‌ها و سبزیجات مواجهیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار سازمان جهانی سالانه ۱۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی در دنیا از دست می رود، گفت: از سوی دیگر سهم پنجمی کشور ایران از سرانه آب تجدید پذیر، این الزام را به وجود می آورد که به سمت افزایش عملکرد تولید در بخش کشاورزی برویم.

تقی پور تصریح کرد: دیدگاه فعالان به بخش کشاورزی به جای نگاه عالمانه، حاکمانه است، به همین دلیل نیازمند افزایش ضریب نفوذ دانش به بخش کشاورزی هستیم.

وی با ابراز تأسف از اینکه فعالان بخش کشاورزی کشور ساختار قابل قبولی ندارند، گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد بهره برداران بخش کشاورزی کم سواد یا حتی بی سواد هستند از این رو باید ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اضافه کرد: کارشناسان کشاورزی برای ورود به این عرصه باید توانمندی های مهارتی لازم را داشته باشند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  برگزاری کنگره ملی مصطفای شهید در کاشان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد