چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
22:27:26 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نباید از آسیب‌شناسی حرکت دختران خیابان انقلاب غافل شویم
نباید از آسیب‌شناسی حرکت دختران خیابان انقلاب غافل شویم
نماینده مردم اصفهان در مجلس در واکنش به توییت ناهید‌ تاج‌الدین در رابطه با دختران خیابان انقلاب گفت:خانم تاج‌الدین به دنبال آسیب‌شناسی و بررسی علل و عوامل ریشه‌ای این شیوه از اعتراض است که توسط دختران جوان آغاز شده و قطعاً هیچ‌کس این اقدام را تائید نکرده و نمی‌کند. حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار […]

نماینده مردم اصفهان در مجلس در واکنش به توییت ناهید‌ تاج‌الدین در رابطه با دختران خیابان انقلاب گفت:خانم تاج‌الدین به دنبال آسیب‌شناسی و بررسی علل و عوامل ریشه‌ای این شیوه از اعتراض است که توسط دختران جوان آغاز شده و قطعاً هیچ‌کس این اقدام را تائید نکرده و نمی‌کند.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اظهار نظر ناهید تاج‌الدین، دیگر نماینده مردم اصفهان در مجلس در رابطه با دختران معترض خیابان انقلاب، اظهار کرد: تاج‌الدین به دنبال آسیب‌شناسی و بررسی علل و عوامل ریشه‌ای این شیوه از اعتراض است که توسط دختران جوان آغاز شده است.

وی ادامه داد: فردای نه چندان دور همین دختران، جوانان آینده این مرز و بوم را در دامان خود پرورش خواهند داد. مسئولان باید با تحقیق و انجام پژوهش‌های علمی و جامعه شناسانه کشف کنند که چرا دختران ما به این شیوه از اعتراض روی آورده‌اند و در پاسخ به جای مقابله مستقیم دلایل و مشکلات را اصلاح کنند.

عابدی افزود: مسئولان باید دخترانی که به این شکل از مسائل مذهبی و فرهنگی ایرانی- اسلامی فراری هستند را با منطق و آگاهی بخشی جذب کنند. آنچه من از توییت ناهید تاج‌الدین برداشت کردم به هیچ عنوان تایید این کار نبوده است. قطعاً این کار را هیچ‌کس تایید نمی‌کند، اما نباید از آسیب‌شناسی این پدیده غافل شویم. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: زمانی که فضای باز سیاسی وجود داشته باشد و آسیب‌شناسی ریشه‌ای باشد مشکلات قابل‌ تحلیل و حل کردن هستند. هیچ دختری اگر در فضایی باز و با علم و معرفت و آگاهی همچون خانم تاج‌الدین حجاب را درک کرده و پذیرفته باشد نخواهد خواست گام به اعتراض بردارد. باید دید شرایط برای دخترانی که حجاب را دوست دارند در جامعه و خانه به چه شکلی بوده است و همان شرایط را برای همه دختران این سرزمین به وجود بیاوریم. به عبارت دیگر باید حجاب و اسلام را خوب معرفی کنیم.

خبر جدید  افزایش توان دفاعی ایران، خواب را از چشم دشمن گرفته است

عابدی گفت: برخی سوء برداشت‌ها و استفاده‌های سیاسی از اظهار نظر ناهید تاج‌الدین که سعی در معطوف کردن نگاه مسئولان به ریشه‌یابی دارد پسندیده و صحیح نیست.

ناهید تاج‌الدین در توییت خود آورده بود” دختران خیابان انقلاب همان دخترانی هستند که سال‌ها است برای سهمیه قبولی کنکور، برای اشتغال، برای مشارکت سیاسی، برای تصدی پست‌های مدیریتی، برای حضور در ورزشگاه‌ها و برای اجرای موسیقی زنده بر روی سن، پشت دروازه‌ها تبعیض جنسیتی مانده‌اند، از ماست که بر ماست.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد