یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
13:24:30 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مقدمات تبدیل کارخانه ریسباف به موزه هنری اصفهان فراهم شده است
مقدمات تبدیل کارخانه ریسباف به موزه هنری اصفهان فراهم شده است
استاندار اصفهان گفت: کارخانه ریسباف اصفهان از قدمت تاریخی برخوردار است و مقدمات تبدیل این کارخانه به موزه هنری اصفهان فراهم شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، غلامعلی حداد عادل ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و […]

استاندار اصفهان گفت: کارخانه ریسباف اصفهان از قدمت تاریخی برخوردار است و مقدمات تبدیل این کارخانه به موزه هنری اصفهان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، غلامعلی حداد عادل ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ایران مهرعلیزاده- استاندار اصفهان دیدار و در خصوص مسائل مختلف استان به ویژه موزه بزرگ اصفهان گفت وگو کرد.

محسن مهرعلیزاده در این دیدار با اشاره به اینکه مقدمات تبدیل کارخانه ریسباف به موزه هنری فراهم شده است، اظهار کرد: این مکان تاریخی به عنوان مکان فرهنگی با ایجاد غرفه هایی از توانمندی های هنری و صنایع دستی موجب توسعه گردشگری، اشتغالزایی و توسعه اقتصاد این شهر خواهد شد.

استاندار اصفهان با اشاره به فعالیت موزه داران خانگی در استان، خواستار همکاری موزه داران خانگی برای نمایش آثار هنری خود در این موزه متمرکز شد.

وی اضافه کرد: کارخانه ریسباف اصفهان از قدمت تاریخی برخوردار و مکانی مناسب برای به نمایش گذاشتن آثار هنری با قدمت این شهر هنر پرور است.

مهرعلیزاده با بیان اینکه مدیریت استان در صدد فراهم کردن راهکارهای لازم برای توسعه همکاری اقتصادی با سرمایه گذاران در استان است، اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد برای توسعه گردشگری با بیشتر خواهر خوانده های این شهر پرواز هوایی مستقیم برقرار کنیم.

اصفهان نمادی از تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی است

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز در این دیدار گفت: استان اصفهان دارای پیشینه تاریخی و فرهنگی است و این استان هویت فرهنگی خود را حفظ کرده است.

خبر جدید  انهدام باند سارقان احشام با 172 راس دام سرقتی

غلامعلی حدادعادل با اشاره به هوش، استعداد هنری و اعتقادات مذهبی مردم این شهر عالم پرور گفت: اصفهانی ها در صنعت و فرهنگ سابقه دیرینه ای دارند به طوری که این شهر نمادی از تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی محسوب می شود.

حداد عادل نبود موزه متمرکز برای نمایش آثار هنری اصیل این شهر را از کمبود های این استان فرهنگی برشمرد و اظهار کرد: این شهر با وجود فعالان عرصه هنر نیازمند ایجاد موزه ای متمرکز و تخصصی برای گردآوری آثار هنری این شهر هنرپرور است.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به بحران آب زاینده رود، بر رفع این مشکل با تلاش همگانی مردم و مسئولان تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد