چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
11:10:22 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مقاله محوري بلاي جان ما شده است
مقاله محوري بلاي جان ما شده است
استاندار اصفهان با بیان اینکه متاسفانه جايگاه پژوهش در کشور درست تعريف نشده است، گفت: مقاله محوري بلاي جان ما شده كه متاسفانه اشكال از ما سياست گذاران است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه متاسفانه جايگاه پژوهش در کشور درست تعريف نشده است، گفت: مقاله محوري بلاي جان ما شده كه متاسفانه اشكال از ما سياست گذاران است.
به گزارش خبرنگار ايسنا-منطقه اصفهان، عباس رضایی عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم تجليل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان اصفهان که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، اظهار كرد: دانشگاه ها زحمات زيادي كشيده اند و خدمات ارزشمندي در قالب پژوهش انجام گرفته است، اما معتقدم يك پژوهش برروي پژوهش بايد صورت گيرد تا پژوهش از غربت خارج شود.

رضايي افزود: در دانشگاه ها نمي دانيم پژوهش محور هستيم يا آموزش محور و يا هردو؟ متاسفانه جايگاه پژوهش درست تعريف نشده است و مي بينيم كه يك استاد در سال ٢٠٠ مقاله ارائه داده است، چرا مقاله محور هستيم؟ پژوهشگر مقصر است يا سيستم؟ اشكال از ما سياست گذاران است كه مقاله محوري  در دانشگاه ها وجود دارد.

وي با بيان اينكه مقاله محوري بلاي جان ما شده است، افزود: برخي نيروها فكر مي كنند كه بايد در دانشگاه مراتب را طي كنند و استاد تمام شوند. بهتر است رویه را تغییر دهیم. در مقطعي مطرح شد با كمبود نوعي دارو براي بيماري سالك مواجه هستيم، اين بيماري در ايران، افغانستان و مالزي وجود دارد اروپايي ها كه براي ما دارو نمي زنند. چه ایرادی دارد كل بودجه پژوهش یک دانشگاه صرف توليد اين دارو شود.

رضايي با بيان اينكه پتانسيل دانشگاه ها بالا است، افزود: فارغ التحصيلان دانشگاه هاي معتبر اصفهان در بسياري از شهرها فعاليت مي كنند. آنچه اهميت دارد بايد دست از مقاله محوري برداريم و به توليد دانش و نوآوري روي آوریم. چه شده با وجودی كه اقتصاد مقاومتي از شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان شكل گرفته، اما امروز از بسياري شهرها عقب هستيم؟ اصفهان حركت شتابي خود را از دست داده كه بايد برروي اين موضوع پژوهش شود.
وي با بيان اينكه از فرصت تحريم بايد استفاده كرد، افزود: بايد جهت گيري درستي داشته باشيم. فكر نمي كردم صنعت تا اين اندازه مشكل داشته باشد. متاسفانه بانك ها نيز در توليد ورود نكرده اند و بايد برای حل مشکلات همت كنيم.

خبر جدید  یک فرد می تواند زلزله 8 ریشتری رسانه ای ایجاد کند

استاندار اصفهان ادامه داد: از مرحله شعار بايد بيرون آمد و تدبيري انديشيد تا سال آينده كساني در اين مراسم شركت كنند كه مشكلات اصلي را حل كرده باشند.

وي افزود: تا زماني كه در استانداري هستم با تمام وجود در خدمت پژوهشگران خواهم بود. مطمئنا با خلاقيت در تمام حوزه ها كارهاي خوبي مي توان انجام داد. به عنوان مثال هنرستان هنرهاي زيبا پتانسيل خوبي در شهر براي هنر دارد.

رضایی با اشاره به وجود نگرانی هایی در جامعه، گفت: در وهله نخست بايد براي خود و سپس برای مردم نشاط و اميد ايجاد كنيم. همواره نيمه پُر ليوان را ببينيم که دانشگاه ها در این مسیر مي توانند اقدامات خوبي داشته باشند.
به گزارش ایسنا، مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان اصفهان به مناسبت هفته پژوهش در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد و در پایان این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر با حضور استاندار اصفهان تقدیر شد.
كد خبرنگار:١٣٠٤١

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد