جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
12:04:55 - جمعه 5 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معطلی سرمایه‌گذار قابل تحمل نیست
معطلی سرمایه‌گذار قابل تحمل نیست
استاندار اصفهان گفت: دیگر واقعاً برایمان قابل تحمل نیست که سرمایه‌گذار در بروکراسی‌های اداری استان اصفهان معطل شود، برای همین دستور می‌دهم همه مدیران پاسخ استعلامات را در کمتر از ۱۵ روز بدهند. شعار سال: محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان در جمع مسؤولان اظهار […]

استاندار اصفهان گفت: دیگر واقعاً برایمان قابل تحمل نیست که سرمایه‌گذار در بروکراسی‌های اداری استان اصفهان معطل شود، برای همین دستور می‌دهم همه مدیران پاسخ استعلامات را در کمتر از ۱۵ روز بدهند.

شعار سالمحسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان در جمع مسؤولان اظهار داشت: شهر نایین به لحاظ داشتن یک سابقه دیرین فرهنگی، مذهبی و اعتقادی و داشتن مردمی بسیار خوب، مهربان، صمیمی و صادق ظرفیت‌های بسیار بالایی در بحث جذب سرمایه‌گذاری دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این ویژگی‌ها، آنچه که به عنوان سرمایه اصلی در حال حاضر در این منطقه بسیار مورد توجه است، مسئله تاریخ غنی و آثار باستانی و تاریخی و فرهنگ و زندگی مردم این منطقه است که پتانسیل بسیار بالایی را در بحث‌های گردشگری به شهرستان نایین داده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: شهرستان نایین در سال‌های اخیر متاسفانه نتوانسته همگام با شتاب پیشرفت کشور، پیشرفت داشته باشد و این باعث ایجاد رشد مهاجرت منفی در این شهرستان شده است لذا در این راستا باید در وهله اول، در جهت رشد متوازن و توسعه متقارن استان که طراحی شده حداقل در شهرستان نایین کارهای بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت فرش نایین که یک برند قدیمی و جهانی فرش است ادامه داد: در راستای توسعه متقارن بسترهای مختلفی مانند بحث گردشگری مذهبی و تاریخی، همچنین بحث‌های کشاورزی، دامداری، معدن و صنعت، صنایع دستی و فرش دستباف در شهرستان نایین ظرفیت‌هایی برای توسعه و پیشرفت این منطقه است.

خبر جدید  بستری ۱۶۲ بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی استان/ فوت ۹ بیمار کرونایی/ سه بیمارستان مرجع بیماران کرونایی

مهرعلیزاده، افزایش اقامت توریست‌ها در نایین را یکی از راهکارهای رونق گردشگری این شهر دانست و گفت: در طرح‌های احیای بافت فرسوده، یکی از زمینه‌های بسیار خوب رشد توسعه گردشگری در نائین، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در زمینه توسعه اماکن جدید گردشگری و بحث هتلینگ است که باعث ایجاد اشتغال‌های پایدار در بحث توریست و گردشگری در نایین است.

وی با تقدیر از راه‌اندازی کارگاه‌های قالی‌بافی متمرکز در نایین گفت: توصیه می‌کنم این کارگاه‌ها را در شهرهای دیگر شهرستان و حتی مراکز دهستان‌ها نیز راه‌اندازی کنند و علاوه بر ایجاد این کارگاه‌ها، فضای داخلی آن و قالی‌بافان را نیز به گونه‌ای آماده کنند که علاوه بر احیای دوباره برند فرش نایین در جهان، زمینه گردشگری بازدید از این کارگاه‌های قالی‌بافی را نیز فراهم کنند.

استاندار اصفهاناضافه کرد: در حال حاضر نیز دولت تسهیلات بسیار خوبی را در این زمینه در نظر گرفته که در چهارچوب اقتصاد مقاومتی واحدهای تولیدی بتوانند توسعه پیدا کرده و با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت با نرخ ۸ درصد تا ۱۵ درصد باعث رشد شهر و توسعه روستاهای منطقه شوند.

وی با تاکید به کاهش بروکراسی اداری در استان اصفهان گفت: بایستی یک مدیر در سقف اختیارات خود به طور کامل به وظایف خود عمل کرده و سعی کند به نحو مطلوب پاسخ استعلام‌های مردم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدهد.

استاندار اصفهان با اشاره به این که تمام تلاش را برایجذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجیباید انجام دهیم ادامه داد: توصیه کردیم و دستور دادیم همه مدیران نباید صدور هیچ مجوزی و دادن پاسخ استعلامی را بیش از ۱۵ روز طولانی کنند و اگر این زمان بیش از این شد، مردم به دفتر بنده مراجعه و پیگیر علت طولانی شدن درخواست خود شوند.

خبر جدید  آغاز برداشت گلرنگ از 20 هکتار زمین های کشاورزی بخش جرقویه علیا

وی با تأکید اینکه جذب سرمایه‌گذار برای اشتغال و توسعه استان بسیار مهم است، تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور دیگر واقعاً برایمان قابل تحمل نیست که سرمایه‌گذار بخش خصوصی که موتور محرک اصلی اقتصاد مقاومتی و توسعه و رشد اقتصادی است، ناامید شده و در بروکراسی‌های اداری استان اصفهان معطل شود و این گونه رفتار نه از نظر شرعی و عرفی درست است و نه به صلاح بوده و نه از نظر قانونی مجاز بوده و به شدت با آن برخورد می‌شود.

گفتنی است: استاندار استان اصفهان در سفر به شهرستان نایین از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی نایین بازدید و سپس در مراسم ترحیم مرحوم حاج محمدحسین رضوانی، پدر احمد رضوانی، فرماندار شهرستان اصفهان، که در حسینیه کوی سنگ شهر نایین برگزار شده بود، شرکت نمود و غفران الهی را برای آن مرحوم درخواست نمود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازباشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار ۱۳دی ۹۶، کدمطلب:۶۳۸۶۸۳۱، www.yjc.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد