شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
11:37:40 - چهارشنبه 31 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصوبه کارت سوخت به تغییر نرخ بنزین منجر می‌شود
مصوبه کارت سوخت به تغییر نرخ بنزین منجر می‌شود
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان گفت: اجرای مصوبه کارت سوخت در مرحله نخست به سهمیه‌بندی و سپس به تغییر نرخ بنزین منجر خواهد شد.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان گفت: اجرای مصوبه کارت سوخت در مرحله نخست به سهمیه‌بندی و سپس به تغییر نرخ بنزین منجر خواهد شد.
پیمان کامران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص اجرای مصوبه کارت سوخت از ۲۰ مرداد ماه تنها در چهار کلانشهر کشور، اظهار کرد: به طور قطع اجباری شدن استفاده از کارت سوخت نوعی عقبگرد و بازگشت به شیوه سهمیه بندی دهه ۶۰ است .
وی با بیان اینکه متاسفانه دولت با عدم ارائه دکترین بلندمدت مدیریت اقتصادی پویا و موثر، هر روز براساس مولفه های سیاسی و اقتصادی اقدام به تزریق مُسکن های زود گذر به جامعه می‌کند، گفت: یکی از اقدامات تسکین‎دهنده، اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی در کشور است .
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان افزود: به دلیل عدم ارسال به موقع کارت‌های سوخت ثبت‌نام کنندگان وهمچنین فرسوده بودن زیرساخت سامانه و نبود بودجه کافی دولت فعلاً اجرای این طرح را به چهار کلانشهر تهران، کرج، اصفهان و تبریز محدود کرده که این نشان از عدم آمادگی کامل در اجرای این طرح است. 
وی همچنین اضافه کرد: با وجودی که از ابتدا قرار بود تمام هزینه‌های سهمیه‌بندی بنزین توسط دولت اجرا شود، اما در عمل جایگاه‌داران را مجبور به تعویض مودم سامانه به ارزش حدود ۲۰ میلیون ریال کردند.   کامران با بیان اینکه به اعتقاد مجریان طرح استفاده از کارت سوخت جهت جلوگیری از قاچاق سوخت است، اظهار کرد: اگر این فرض را بپذیریم، بهتر بود این طرح با اولویت استان‌های مرزی اجرا می‌شد که قطعاً میزان انحراف فراورده بیشتر از تهران، کرج و اصفهان است .
وی اشاره به اینکه به دلیل نرخ پایین سوخت، اشتیاق برای قاچاق نفت گاز بیشتر است، گفت: با توجه به اینکه مدت‌هاست نفت گاز به صورت سهمیه بندی، با کارت سوخت و پیمایشی توزیع می‌شود، باید دید آیا اجرای این طرح توانسته جلو قاچاق این فراورده را بگیرد؟ 
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان ادامه داد: شاید اندکی قاچاق نفت گاز کمتر شده، اما به طور کامل از بین نرفته است.
وی با اعتقاد بر اینکه در حال حاضر هیچ مزیتی در اجرای مجدد کارت سوخت دیده نمی‌شود، تصریح کرد: به نظر می‌رسد این طرح علاوه بر ایجاد مشکل برای جایگاه‌داران، به دلیل دارا نبودن همه خودروها به کارت سوخت و از طرفی ایجاد محدودیت در کارت جایگاه‌داران به طور قطع در روزهای نخست باعث ایجاد صف و مشکلات زیادی برای توزیع کنندگان و مصرف کنندگان بنزین خواهد شد.
کامران در ادامه گفت: جایگاه‌داران به عنوان خط مقدم جبهه توزیع بنزین، به دلیل عدم پرداخت مطالبات سال ۹۷ و اجرایی نشدن صحیح و کامل تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ و همچنین مشکلات ناشی از تبخیر بیش از حد فراورده در تابستان، از شرایط و روحیه مناسب برای اجرای دقیق و موثر طرح سوخت‌گیری با کارت برخوردار نیستند .
وی تاکید کرد: با توجه به قرارداد بین جایگاه‌داران و شرکت پخش فراورده‌های نفتی این مجموعه خود را ملزم و موظف به اجرای دستورالعمل‌های پخش می‌داند، اما جایگاه‌ها نیازمند همدلی بیشتر مدیران نفتی هستند.
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت استان اصفهان با تاکید بر اینکه اجرای مصوبه کارت سوخت با دو رویکرد تهیه شده است، تصریح کرد: این طرح در مرحله نخست به سهمیه‌بندی و سپس به تغییر نرخ بنزین منجر خواهد شد . 
وی با بیان اینکه دولت‌ها باید بپذیرند که با مدیریت اقتصادی بلندمدت هر ساله به میزان تورم اعلامی بانک مرکزی نرخ فراورده نفتی را تعدیل کنند، اظهار کرد: در این شرایط دولت و مردم در مقطعی خاص دچار مشکل و گرفتاری‌های مختلف نخواهند شد، همچنین جایگاه‌داران به دلیل نرخ تکلیفی مجبور به ارائه خدمات تکلیفی با افزایش دستمزد قطره چکانی نمی‌شوند .
به گزارش ایسنا، برنامه لزوم استفاده از كارت سوخت شخصي خودرو در تاريخ ۲۰ مرداد ماه فقط در كلانشهرهاي تهران، كرج، تبريز و اصفهان اجرا مي شود، در حاليكه مصوبه قبلي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي از اجراي سراسري اين برنامه در تاريخ ۲۰ مرداد ماه حكايت داشت.
کدخبرنگار:۱۳۰۳۶
انتهای پیام

خبر جدید  اصفهان به عنوان یک جهانشهر مطرح شود

مصوبه کارت سوخت به تغییر نرخ بنزین منجر می‌شود

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد