چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
17:50:01 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف بی‌رویه آب، بحران آب را تشدید کرده است
مصرف بی‌رویه آب، بحران آب را تشدید کرده است
مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با وجود آنکه بارندگی‌های سال گذشته، نرمال بود اما مصرف بی‌رویه شهروندان باعث ایجاد مشکل شد زیرا مصرف را بر حسب داشته‌هایمان تنظیم نمی‌کنیم و باور نداریم که مصرف بیش از نیاز آب، اتلاف منابع آب است و صدور هندوانه با آبیاری […]

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با وجود آنکه بارندگی‌های سال گذشته، نرمال بود اما مصرف بی‌رویه شهروندان باعث ایجاد مشکل شد زیرا مصرف را بر حسب داشته‌هایمان تنظیم نمی‌کنیم و باور نداریم که مصرف بیش از نیاز آب، اتلاف منابع آب است و صدور هندوانه با آبیاری غرقابی به واقع صدور آب است.

به گزارش ایسنا، غلامرضا نعمتی، در آیین پایانی ششمین جشنواره ملی داناب، اظهار کرد: طرح محدودیت‌های آب، در دهه قبل، با نوعی ترس همراه بود و مسئولان و مردم نسبت به بحران آب، نگرانی نداشتند، ولی امروز همه به درک مشترک رسیده‌اند که با یک بحران جدی روبرو هستند.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ مصرف بهینه آب تأکید کرد: نقش دانش آموزان به عنوان شهروندان آینده در حفاظت از منابع آب مهم است و باید دانش آموزان کلیه مناطق استان با مشارکت فعال خود، مسئولان شرکت آب منطقه‌ای را برای  رسیدن به این فرهنگ و هدف یاری کنند.

به گفته وی، مشارکت دانش آموزان در طرح داناب و اطلاع رسانی آن‌ها، در آگاهی بخشی به خانواده‌ها بسیار اثربخش بوده و فضا را برای پیگیری و طرح مشکلات بحران آب و مدیریت مصرف بهینه آن فراهم کرده است.

نعمتی افزود: خشک‌سالی، یک پدیده علمی و دوره‌ای است که در طول تاریخ بوده است، اما مشکل اصلی، ناشی از مصرف بی‌رویه و بیش از استاندارد آب است که بیش از داشته‌هایمان مصرف کرده‌ایم و این رفتار ما موجب افت منابع آب‌های زیرزمینی و ایجاد نگرانی‌های جدی برای تأمین آب در آینده شده است.

خبر جدید  بهره برداری از سامانه بازرسی ایکس ری غیرمانع خودرو‌های سنگین + فیلم

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، تأکید کرد: حساسیت عمومی مردم نسبت به بحران آب، ناشی از همکاری و مسئولیت‌پذیری مجموعه آموزش و پرورش و انتقال آن به خانواده و جامعه است که این هدف با اجرای طرح دانای در مدارس پیگیری می‌شود.

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، گفت: انتقال آب از خلیج‌فارس به داخل کشور، فکر درستی نیست. برای مقابله با بحران آب، باید الگوی کشت در کشاورزی و مصرف شهروندان عوض شود.

وی با تأکید بر اهمیت طرح تعادل بخشی اظهار کرد: مهم‌ترین بخش برای مقابله با بحران آب، آگاهی بخشی است و اجرای طرح داناب با هدف افزایش آگاهی و حساسیت دانش آموزان  نسبت به اهمیت آب و خطرات ناشی از کم‌آبی است که با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش در استان اصفهان اجرا می‌شود.

نعمتی افزود: برای مدیریت منابع آب، مشکل بزرگ این است که هنوز نمی‌دانیم چقدر از منابع آب را مصرف می‌کنیم و برآوردهای تخمینی چاره کار برای کنترل میزان مصرف نیست و پروژه نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز نیازمند آگاهی عمومی است.

جشنواره طرح دانش‌آموزی نجات آب موسوم به داناب، با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش‌وپرورش در استان اصفهان در مدارس این استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد