پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
9:46:43 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرمت گنبد مدرسه چهارباغ تا شهریور ۹۷ پایان می‌یابد
مرمت گنبد مدرسه چهارباغ  تا شهریور ۹۷ پایان می‌یابد
فریدون الله‌یاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه مسجد و مدرسه علمیه چهارباغ اصفهان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، اظهار داشت: مرمت گنبد این مسجد تاریخی که به مدرسه علمیه امام جعفر صادق (ع) نیز مشهور است با توجه به جدی بودن آسیب‌های وارده از سال ۹۱ آغاز شده است. وی […]

فریدون الله‌یاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه مسجد و مدرسه علمیه چهارباغ اصفهان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، اظهار داشت: مرمت گنبد این مسجد تاریخی که به مدرسه علمیه امام جعفر صادق (ع) نیز مشهور است با توجه به جدی بودن آسیب‌های وارده از سال ۹۱ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مرمت این گنبد در سال جاری با تخصیص منابع مالی با سرعت بیشتری انجام و تا ۸۰ درصد تکمیل شده است، افزود: امیدواریم با تامین اعتبار لازم عملیات مرمت تا نیمه اول سال ۱۳۹۷ به طور کامل تمام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه گنبد مسجد چهارباغ دارای ۱۲ بخش است که مرمت ۹ ترک آن تا پایان سال به اتمام می‌رسد، تاکید کرد: پیش بینی ما این است که در صورت تزریق بودجه لازم سه ترک باقیمانده این گنبد تاریخی تا شهریور سال آینده تمام شود.

گنبد مدرسه علمیه چهارباغ دارای ۱۵۰ هزار قطعه کاشی است

وی با بیان اینکه گنبد مدرسه علمیه چهارباغ دارای ۱۵۰ هزار قطعه کاشی است، ابراز داشت: مرمت این گنبد همانند مسجد امام با دقت لازم انجام می‌شود و با توجه به استفاده از پوشش نانو بر روی این کاشی‌ها احتمالا تا ۲۰ سال آینده نیازمند مرمت اساسی نخواهد بود.

الله‌یاری با اشاره به اینکه با توجه به تحصیل طلاب در این مدرسه علمیه این مکان تاریخی  تا ایام نوروز برای بازدید عموم باز است، گفت: این مدرسه و مسجد در دوران سلطنت شاه سلطان حسین صفوی در محور شرقی تفرجگاه عظیم چهارباغ عباسی اصفهان بنا  شده است و دارای دو مناره نیز هست ضمن اینکه دارای باغی زیبا است که جویباری از میان آن عبور می‌کند.

خبر جدید  نرخ جدید خرید شیر خام تثبیت شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد