یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
17:10:43 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم باید آتش به اختیار برای ۲۲ بهمن جشن و سرور کنند
مردم باید آتش به اختیار برای ۲۲ بهمن جشن و سرور کنند
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: هیچ حکومتی نمی‌تواند در بحران‌هایی چون جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی باقی بماند، در حالی که ایران به فناوری‌های علم هسته‌ای، علوم پزشکی و بسیاری از علوم دیگر دست پیدا کرده و در حال جهش به جلو است. در چنین بحران‌های چه حکومتی می‌تواند این چنین کارایی داشته […]

امام جمعه اصفهان

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: هیچ حکومتی نمی‌تواند در بحران‌هایی چون جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی باقی بماند، در حالی که ایران به فناوری‌های علم هسته‌ای، علوم پزشکی و بسیاری از علوم دیگر دست پیدا کرده و در حال جهش به جلو است. در چنین بحران‌های چه حکومتی می‌تواند این چنین کارایی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله «سید یوسف طباطبایی‌نژاد» در نماز جمعه این هفته با بیان اینکه رفیق می‌تواند در جهت مسیر انسان تأثیرگذار باشد، اظهار کرد: اگر کسی را نمی‌شناسید و می‌خواهید خوب یا بد بودن او را تشخیص دهید، ببیند با چه کسانی معاشرت می‌کند. چون اگر دوستانش اهل دین هستند، او نیز دین دارد و اگر دوستانش دین ندارند، او نیز از دین بهره نبرده است.
 
وی با تأکید بر این‌که یکی از کسانی که شدیداً بر روی انسان اثر می گذارد فرزند است، ادامه داد: همان گونه که پدر و مادر می‌توانند فرزند را به فساد بکشاند و یا او را از فساد دور کنند،  فرزند نیز بر پدر و مادر اثر می‌گذارد.
 
امام جمعه اصفهان افزود: امیرالمومنین(ع)می‌فرمایند من هیچ گاه از خدا فرزندی زیبا و خوش قامت نخواسته‌ام بلکه از خدا خواستم فرزندی به من دهد که از او اطاعت کند و در دل خود ترس از خدا داشته باشد. بدون شک اگر توانستیم فرزندی مومن تربیت کنیم این فرزند از پدر و مادر خود نیز اطاعت خواهد کرد.
 
طباطبایی‌نژاد در خصوص حق پدر و مادر بر فرزند گفت: پیامبر اسلام فرمودند حق پدر آن است که فرزند تا مادامی که پدر زنده است از او اطاعت کند. هم‌چنین اگر فرزند تمام طول عمر خود را به تعداد باران‌هایی که بر زمین می‌بارد به مادر خود خدمت کند، حتی یک لحظه از زمان زایمان مادر را هم نمی‌توانند جبران کند. هرچقدر در ادب و تربیت دینی فرزندان خود سعی کنیم به نفع خودمان است.
 
طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: خداوند می‌فرمایند انسان‌های که ایمان آورده‌اید حواستان به مال و فرزندانتان باشد و نکند که فرزندان و مالتان باعث شود از یاد خدا غافل شوید و خدا را فراموش کنید. هر کس به فرزند و مال خود دل ببندد عمر خود را بدون این‌که سودی ببرد از دست داده است. امید است بتوانیم بر فرزند خود اثر خوبی  بگذاریم تا باعث انحراف ما نشوند.
 
وی افزود: پیامبر اسلام(ص) فرمودند زمانی جمعی از انسان‌ها از مشرق زمین قیام و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی فراهم می‌کنند و امید است از این جمع باشیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خصوص رویدادهای این هفته گفت: بهمن ماه عزیزی است و امام پس از ۱۴ سال تبعید، در این ماه به کشور بازگشتند و نشاط را برای مردم به وجود آوردند. استقبال مردم از امام وصف‌کردنی نیست. در آن روز در مسیر  ۳۶ کیلومتری فرودگاه تا بهشت زهرا جمعیت تخمین زده شده ۸ میلیون نفر یعنی بیش از جمعیت تهران کنونی بود که از شهرهای مختلف به استقلال آمده بودند و جای سوزن انداختن نبود.
 
طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: در روز ۱۵ بهمن به دستور امام(ره)  دولت موقت انقلاب اسلامی تعیین شد.  هم چنین ۱۹ بهمن همبستگی نیروی هوایی اعلام شد و به سوی امام آمدند تا  بیعت کنند و این حرکت بسیار زیبا بود و یوم الله بزرگی را به وجود آورد.
 
وی تصریح کرد: بیستم بهمن ماه سال ۱۳۵۷ مزدوران گارد شاهنشاهی به پادگان نیروی هوایی حمله کردند. مردم زمانی که فهمیدند به آنها حمله شده است به سوی نیروی هوایی رفتند. نیروی هوایی نیز اسلحه ها را به دست مردم داد و با کمک هم در مقابل مزدوران ایستادند و خود را نجات دادند.
 
امام جمعه اصفهان ادامه داد: در شب ۲۱ بهمن ماه دولت بختیار دستور حکومت نظامی را صادر کرد. این آخرین مرحله جنایت مزدوران بود که می‌توانستند در خلوت شب بزرگانی را دستگیر و یا نابود کنند و بختیاری برای همین موضوع بر روی کار آمده بود.
 
طباطبایی‌نژاد گفت: بزرگانی هم چون آیت‌الله بهشتی و طالقانی در خانه امام جمع شدند و با او در خصوص اقدامات لازم مشورت کردند که باید مردم حکومت نظامی را بشکنند یا خیر. امام(ره) پس از اقامه نماز اعلام کردند که مردم به خیابان ها بیایند و پس از  آمدن مردم به خیابان ها توطئه بزرگ دشمن به دستور امام خنثی شد.
 
وی افزود: ۲۲بهمن روز پیروزی انقلاب و روز برچیده شدن رژیم پهلوی و شاهنشاهی بود. امسال برای دهه فجر جشنی ملاحظه نمی‌شود، در حالی که باید شور، جشن و شادی این پیروزی بزرگ بیش از این باشد. در لاله های که در خیابان ها نصب شده است، نوشته اند شهید تنها برای ایران در حالی که هیچ یک از شهدا تنها برای ایران به شهادت نرسیدند. انسان باید وطنش را دوست داشته باشد، ولی این دیوانگی است که تنها برای کشور خود را به کشتن بدهد. اگر شهادت برای  قیامت و اطاعت از خداوند نباشد، زمین برای چه بماند. شهدای ما تنها برای زمین نرفتند، بلکه برای سرزمین اسلامی رفتند.
 
امام جمعه اصفهان تصریح کرد: وقتی از سوی مسئولان چراغانی نمی‌شود باید مردم به صورت آتش به اختیار تا ۲۲ بهمن شهر را چراغانی کنند. حضرت زهرا(س) نیز از پدیدار شدن کشوری اسلامی خوشحال هستند. آرزوی انبیا و اولیای خدا این بوده است که سرزمینی اسلامی داشته باشند و باید جشن و سرور برگزار شود.
 
طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در ۲۵ بهمن به دستور امام(ره) کمیته انقلاب تشکیل شد که کار بسیار ارزشمندی بود و این کمیته فعالیت‌های بسیاری داشت که برخی جوانان آن در نیروی انتظامی و سپاه جذب شدند. جوانان باید بدانند که اکنون جمهوری اسلامی تمام نشده است. بسیاری از کودتاهایی که دشمن به دنبال انجام آن بود به لطف خدا کشف شد.
 
وی گفت: هیچ حکومتی نمی‌تواند در بحران‌هایی چون جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی باقی بمانند در حالی که ایران به فناوری‌های هسته‌ای، علوم پزشکی و بسیاری از علوم دیگر دست پیدا کرده و در حال جهش به جلو است. در چنین بحران‌های چه حکومتی می‌تواند این چنین کارایی داشته باشد.
 
امام جمعه اصفهان اظهار کرد: مردم با همین راهپیمایی‌ها و هدایت‌های خود نسل دوم و سوم انقلاب را حتی بهتر از نسل اول انقلاب تربیت کرده‌اند. تنها شهید حججی نیست بلکه تمام شهدا در دنیا کم نظیر هستند. دشمنان می‌خواهند در گرانی‌ها دل مردم را از حکومت سرد کنند، اما مردم ما  آگاه هستند. همان گونه که امام فرمودند هرگاه آمریکا علیه ما کاری کرده باشد این نشان‌دهنده خوب بودن ما است. هر روز کانال‌هایی علیه ما اضافه می‌شود و دشمنان تلاش می‌کنند به کشور ما ضربه بزنند و این یعنی مسیر درست را رفته‌ایم و به دنبال جبران مشکلات خود نیز هستیم.
 
طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: صدها حرکت خوب و ارزشمند در طول این چهل سال انجام شده است و با کمک خداوند به دنبال آن هستیم تا این دولت نمونه جهان اسلام باشد و جهان اسلام و مسلمانان را برای حکومت حضرت مهدی(عج) آماده کنیم.

خبر جدید  اعضای گروه‌های جهادی شهرستان لنجان بدون کوچک ترین چشم داشت وارد میدان عمل شده اند

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد